Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 28, 2021 13:53

Apple’ın Efsane Tasarımcısı Jony Ive Ferrari ile Anlaştı

Apple'ın efsanevi tasarımcısı Jony Ive, otomobil devi Ferrari ile anlaştı. Ive'ın yeni firması LoveFrom, Ferrari için tasarım yapacak.
Apple’ın Efsane Tasarımcısı Jony Ive Ferrari ile Anlaştı

Apple’ı Apple yapan kişilerden olan Jony Ive, geçtiğimiz yıllarda Cupertinolu firma ile olan bağlarını koparmıştı. Kendi tasarım firması olan LoveFrom‘u kuran Ive, Apple’a uzaktan tasarım desteği vermeye devam edeceğini açıklamıştı. Bugün ise Ive’ın firmasının otomobil devi Ferrari ile anlaştığı açıklandı. Ferrari ile LoveFrom arasında yapılan bu anlaşmanın detayları şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen Ive ve ekibi Ferrari otomobillerinin direkt olarak tasarımında değil iç tasarımında rol oynayacak.

Ferrari konuyla ilgili olarak; “Efsanevi Ferrari performansını LoveFrom’un rakipsiz uzmanlığı ve yaratıcılığıyla birleştiren çok yıllı bir ortaklık olacak.” ifadesini kullandı.

Ive’ın tasarım firması LoveFrom, bu zamana kadar premium ürünler için tasarımlar ortaya koydu. Apple’a da uzaktan destek veren LoveFrom’un, Ferrari gibi dev bir isim ile anlaşması aslında sürpriz değil. Sir unvanına sahip olan Ive, son yıllardaki en iyi tasarımcı diyebiliriz. Apple’ın bu günlere gelmesinde büyük rol sahibi oynayan Ive, halen daha Apple’ın ürünlerine ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Bir dönem Ferrari’nin CEO’su olacak denilen Ive’ın, tasarımcı olarak otomobil devinde rol oynaması ile CEO’luk planlarının suya düştüğünü belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.