Akıllı Telefon Eylül 27, 2021 16:21

Xiaomi 12 Cephesinde Heyecan Giderek Artıyor

Xiaomi 12 cephesinde sular durulmuyor. Yıl sonunda tanıtılması beklenen telefon hakkında güvenilir bir kaynaktan önemli haberler geldi.
Xiaomi 12 Cephesinde Heyecan Giderek Artıyor

Xiaomi 12 hakkında kısa süre önce şu ana kadar ki en önemli sızıntı gerçekleşti. Burada, telefonda yer alacak teknik detaylara ilişkin birçok bilgi aktarıldı. Bunlara kısa kısa yeniden değineceğiz, fakat öncesinde sıcak olan gelişmelere göz atalım.

Digital Chat Station adlı güvenilir kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi12 modelinde yeni bir ekran deneyimi sunulacak. Ekran tarafında yeni bir üretim süreci benimseyecek Xiaomi, ekran çerçevelerini özellikle de çene kısmını önemli ölçüde daraltacak. Daha küçük çerçeveler haliyle daha yüksek bir ekran / kasa oranı anlamına gelecek.

Xiaomi Mi 11'in kamera tasarımı

Xiaomi Mi 11’in kamera tasarımı

Xiaomi’nin amiral gemisi telefonuna ilişkin aktarılan bir diğer önemli gelişme arka kamera tasarımı hakkında. Kaynağa göre burada yepyeni bir dizayn göreceğiz. Mi 11’deki kamera tasarımı ile farklı bir şeyler ortaya koyan markanın Xiaomi12’de arka görünümü daha çekici kılmak istediği bildiriliyor. Gelelim Xiaomi12’yi ilklerin telefonu haline getirecek bazı önemli özelliklere.

Xiaomi 12 Muhtemel Özellikleri

  • Ekran altı kamera teknolojisine sahip OLED ekran, 2K çözünürlük ve 120Hz ekran tarama hızı (Bu ekran çözünürlüğünde ilk kez kullanılacak)
  • 4nm üretim sürecine sahip Qualcomm Snapdragon 898 işlemci (İlk kez kullanılacak)
  • LPDDR5X bellek standardı (İlk kez kullanılacak)
  • Üçlü 50 megapiksel arka kamera (50 megapiksel ana + 50 megapiksel geni açılı + 50 megapiksel telefoto)
  • 120 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde pil, 50 watt kablosuz hızlı şarj
  • Android 12 tabanlı MIUI 13 kullanıcı arayüzü
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.