Oyun Haberleri Eylül 27, 2021 22:47

NBA 2K22 İncelemesi! Şov Şimdi Başlıyor!

NBA 2K22 İncelemesi! Şov Şimdi Başlıyor!

NBA tutkunları ekran başına. NBA 2K22 ile şimdiye kadar hiç görmediğiniz gerçekçi basketbol deneyimi sizi bekliyor. İşte NBA 2K22 incelemesi!

Basketbol oyunu denilince bir dönem akıllara NBA Live serisi gelirdi. Ancak 2K’in bu alana el atması ile kartlar adeta yeniden dağıtıldı. EA’in NBA Live serisini tarihe gömen 2K, bir anda kendini tekel konumunda buldu. Ancak bu tekelcilik 2K’ye pek yaramadı. NBA 2K20 ve 21 ile basketbol severleri üzen geliştirici ekip şimdi tüm hatalarından ders çıkarıp karşımıza NBA 2K22 ile çıkageldi. PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için geliştirilen 2K22, basketbol severlerde şimdiye kadarki en gerçekçi deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

NBA 2K serisi aslında bu zamana kadar tekli oyuncu modunda yoluna kademe kademe devam etmişti. Ancak online modda son zamanlarda biraz bocalamıştı. Oyun içi satın alımlara yönlendiren 2K serisi bu yıl büyük bir toplanma yaşadı. Oyunun incelemesine öncelikle tekli oyuncu modundan başlamak istiyorum.

NBA 2K22 İncelemesi

NBA 2K22’nin grafiksel olarak yeni nesile fazlasıyla yakıştığını söyleyebilirim. Oyunu PlayStation 5’te deneyimleyen biri olarak, DualSense’in başarılı bir şekilde kullanıldığını belirteyim. Oyuncunuz yorgun olduğunda koşma tuşunun size uyguladığı basınçtan, içeriye yüklenirken karşılaştığınız savunmaya kadar her şeyi elinizde hissediyorsunuz. Grafiksel açıdan çağ atlayan seri, oyuncu modellemelerini başarılı bir şekilde sunuyor. Oyun içi şovların da es geçilmediği serinin yeni oyunu, adeta sizi bir NBA maçı izliyormuş gibi bir deneyim vadediyor. Özellikle oyundaki elden geçirilen kamera açıları bu deneyimin yaşanmasında büyük pay sahibi diyebilirim.

Yapay Zeka bu sefer olmuş

Oyunun yapay zeka bölümünden bahsetmek istiyorum. NBA 2K21’de örnek vermek gerekirse LeBron James durulamaz biriydi. Ancak LeBron ile bile içeriye yüklenmek artık öyle sanıldığı gibi kolay değil. İçeriye kat ettiğinizde bir anda ikili savunmanın sıkıştırmasında kalıyorsunuz. Ya topu elinizden çıkarıyor, ya faul alıyor ya da şanslıysanız sayıya ulaşıyorsunuz. Oyunun yenilmezi olarak bilinen LeBron ile bile öyle içeriye yüklenmek artık kolay değil.

Şut demişken, dış şutlara da değineyim. NBA tarihinin en iyi şutörlerinden olmaya aday olan Stephen Curry ile bile artık öyle boş gördüm mü çakayım olayı yok. Her oyuncunun yeteneklerine göre bir şut barı mevcut. Yeşil ibreden şut atmak eskisi gibi kolay değil. Oyunu Pro zorluk seviyesinde bile oynarken zorlandım diyebilirim. Kaldı ki geçtiğimiz yıl Pro modunda 30 üzeri fark atabiliyordum.

NBA 2K22

Ataktan sonra şimdi gelelim savunmaya. Yapay zeka burada da devreye giriyor. Artık birebir savunma eskisi gibi kolay değil. Öyle topu çalayım fast break ile sayıyı bulayım olayı çok nadir yaşanıyor. Anlayacağınız hem savunma hem de hücum konusunda bu yıl 2K başarılı bir iş çıkarmış.

MyCareer ile yolunuzu çizin

Oyuncuların vazgeçilmezi olan MyCareer modundan bahsetmek gerekirse bu modda her şey yerli yerinde duruyor. MyCareer’de daha fazla geliştirme yapan 2K, iyiyi daha iyi yapma konusunda da elini taşın altına koyarak başarılı bir iş çıkarmış diyebilirim. Oyuncunun verdiği kararların kariyeri doğrudan etkilediği bu mod tam bir kafa çatlatma olayı. Bu tarz modları seven ve kendi yolunu seçmek isteyenler varsa yenilenmiş MyCareer’e bayılacak.

NBA 2K22

Uzun lafın kısası NBA 2K20 ve 21’den ağzınız yandıysa tüm kötü olayları unutun ve yolunuza NBA 2K22 ile temiz bir başlangıç yapın. Hele elinizin altında yeni nesil konsollardan biri varsa kim tutar sizi. Saniyeler içerisinde yüklenen maçlar, gelişmiş grafikler ve PS5’in DualSense’inin tüm nimetleri bu oyunda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.