Akıllı Telefon Eylül 27, 2021 10:20

MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesinde İkinci Aşama Başladı, İşte Güncelleme Alan Modeller

MIUI 12.5 Enhanced güncellemesinde ikinci dalga başladı. Peki hangi akıllı telefonlar güncelleme aldı ve hangileri alacak?
MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesinde İkinci Aşama Başladı, İşte Güncelleme Alan Modeller

MIUI 13 öncesi sistem alt yapısında önemli gelişmeler sağlayan MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinde ilk aşama tamamlandı. Birinci grupta genellikle üst segmentte konumlandırılan telefonlar yer aldı. İkinci dalgada nispeten daha düşük özellikli telefonları görüyoruz.

Xiaomi bu önemli güncellemeyi şimdi Redmi Note 10 Pro 5G ve POCO M3 Pro 5G için dağıtmaya başladı. Redmi Note 10 Pro 5G halihazırda ülkemizde POCO X3 GT ismiyle satılmakta. Güncellemenin ülkemiz versiyonu için de yakında dağıtılacağını düşünüyoruz. POCO M3 Pro zaten bir süreden beri Türkiye’de satışta.

Her iki telefon için de güncelleme kademeli olarak dağıtılmakta. Dilerseniz Ayarlar menüsünden güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Güncelleme ayrıca ekim ayı içerisinde Redmi Note 9 Pro. Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Xiaomi 10 Youth Edition, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G ve Redmi Note 9 5G  için yayınlanacak.

Peki bu önemli güncellemeyi hangi gelişmeleri içeriyor?

MIUI 12.5 Enhanced Edition

  • Sıvı depolama: Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.
  • Atomize bellek:  Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.
  • Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.
  • Akıllı denge: Temel sistem iyileştirmeleri, cihazınızın amiral gemisi donanım özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.(Sistem)

    Android Güvenlik Yaması Eylül 2021’e güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.