iPhone Eylül 27, 2021 13:22

iPhone 13’ü Bile Alamıyorken Şimdi de iPhone 14 Sızıntısı Geldi

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 14 ailesi hakkında bilgiler gelmeye başladı. Beş yıl sonra tasarım kökten değişecek.
iPhone 13’ü Bile Alamıyorken Şimdi de iPhone 14 Sızıntısı Geldi

TF International Securities’den tanınmış analist Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl iPhone 14 serisindeki tüm modellerin, iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana görülmemiş olan serinin tamamen yeniden tasarımını getireceğini söylüyor. Yeni seri ile birlikte çentik kavramının ortadan kalkması ve Android’in 4 yıl önce yaptığı gibi nokta çentiğe geçilmesi bekleniyor.

iPhone 14 ile 5 yıllık tasarımdan vazgeçilecek

iPhone 13’ün bu yılki görünümü geçen yılki iPhone 12 serisinden pek farklı değil. iPhone 12 ve iPhone 13’ün sahip olduğu düz çerçevelerin yanı sıra, bu akıllı telefonlar da iPhone 11’e benziyor. Aslında Apple, iPhone X’ten beri tasarımda küçük yenilikler yaparak telefonlarını ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor. Zamanında tasarım yenilemiyor diye yalan olan HTC telefonları ile iPhone’un aynı kaderi paylaşmayacağı açıkça ortada. Ancak yine de Apple’ın artık 5 yıllık tasarıma bir çeki düzen vermesi gerekiyor.

Çeşitli güvenilik Çinli kaynaklar da, Apple’ın iPhone 14’teki çentiği ortadan kaldıracağı ve ön kamera için bir delik bulunan modern Android akıllı telefonlar için geleneksel tasarımı kullanacağı konusunda hemfikir. Face ID sistemi için gereken sensörlerin geri kalanı, ekranın yüzeyinin altına yerleştirilecek.

iPhone 14

Gelecek yıl, yeni serinin iPhone 14 mini’yi içermesi beklenmiyor. Bu yıl ana modelde 60 Hz ekran kullanan Apple, seneye tüm modellerinde muhtemelen 120 Hz ProMotion ekrana geçiş yapacak. Apple A16 yonga setinden beslenecek olan yeni seri hakkında şimdilik detaylar bilinmiyor. Muhtemelen 2022’nin ortalarında doğru Apple’ın yeni canavarları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız. Umarız bu söylentiler doğru çıkar ve artık çentiğe en kısa sürede veda ederiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.