Akıllı Telefon Eylül 27, 2021 11:24

iPhone 13 Sorunları Belli Oldu, Apple Güncelleme Yayınlayacak

iPhone 13 sorunları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Apple kullanıcıların bildirdiği bu hatalar için güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor.
iPhone 13 Sorunları Belli Oldu, Apple Güncelleme Yayınlayacak

iPhone 13 serisi birkaç gün önce bazı ülkelerde satışa sunuldu. Telefonu satın almak için kuyruklara giren ya da öncesinde ön sipariş oluşturan birçok kişi yeni telefonuna kavuştu. Fakat çok geçmeden iPhone 13 sorunları açığa çıktı. Yazılım biriminde iOS 15 yazan telefonlarla ilgili kullanıcılar bazı hata raporları oluşturmaya başladı. Neyse ki Apple bu sorunların farkında ve bunun için yakında bir güncelleme yayınlayacak.

Bu sorunlardan bazılarına değinelim. Yeni bir iPhone veya iPad’i bir yedekten geri yüklemek istediğinizde Apple Music kataloğuna ve Apple Music ayarlarına erişemez veya yeni cihazda Senkronizasyon Kitaplığını kullanamıyorsunuz. Bir diğer sorun ise otomatik olarak açıklan makro modun bir daha kapatılamaması. Özellikle bu sorun incelemeler esnasında pek çok teknoloji editörü ve YouTuber tarafından da dile getirildi.

iPhone 13 serisinde Apple Watch ile bağlantı kurulamadığı yönünde de bir sorun aktarılıyor. Bazı iPhone 13 sahiplerinin Apple Watch saatlerini yeni telefonlarıyla eşleştiremedi. Apple Destek birimi ağ ayarlarının sıfırlanmasını önerse de bu durum şu an için işe yaramıyor. Bazı kullanıcılar saatlerini sıfırlayarak sorunu aşabildiklerini aktarıyor.

Apple ayrıca “iPhone veya iPad’inizi bir yedekten geri yükledikten sonra widget’ların varsayılan ayarlarına dönebileceği bir sorun” keşfetti. Sorunu otomatik olarak düzeltmenin bir yolu yoktur. Bunun yerine Apple, kullanıcılara widget ayarlarını manuel olarak yapmalarını tavsiye ediyor.

Apple’ın sözü edilen tüm bu sorunlar için kullanıcıları çok fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.