Akıllı Telefon Eylül 26, 2021 11:53

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Ne Kadar Dayanıklı! İşte Düşürme Testi

Apple'ın çiçeği burnunda telefonları için ilk dayanıklılık videosu yayınlandı. iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max bakalım ne kadar dayanıklı çıktı?
iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Ne Kadar Dayanıklı! İşte Düşürme Testi

iPhone 13 serisi birçok ülkede resmi olarak satışa sunuldu. Ülkemizde ise ön sipariş alımı başladı ve kesin satışlar 1 Ekim tarihi itibariyle başlayacak. Telefonların satışa sunulmasıyla birlikte gerek sosyal medya da gerekse YouTube mecrasında iPhone 13 serisine dair videolar gelmeye başladı. İlk etapta kutu açma ve kamera kıyaslama videoları gelse de, bazı kanallarda çiçeği burnunda telefonlar için işkence testlerine başladı bile. 8.3 milyon aboneye sahip olan EverythingApplePro kanalı iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinin düşürme testlerini gerçekleştirerek telefonların dayanıklılıklarını test etti.

Her iki model de bel seviyesinden düşmelere karşı mükemmel bir şekilde dayanıklılık sergiledi. Ancak baş seviyesinden yani 1.75 m yükseklikten bırakıldıklarında ise iPhone 13 Pro’nun süper güçlü seramik kalkan camı buna dayanamayarak parçalandı. iPhone 13 Pro Max ise bu yükseklikten de hasar almadan kurtuluyor.

iPhone 13 Pro, yaklaşık 3,2 metre yükseklikten beton zemine düşürüldüğünde ise arka panel camı kırıldı. Kasası da hafif eğilen telefon bunlara rağmen çalışmayı sürdürdü. iPhone 13 Pro Max, 3,2 metre yükseklikten bırakıldığında arka camı kırılıyor. Genel olarak akıllı telefonların bu tür zorlu testlerde iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

iPhone 13 Pro serisinin düşürme testine altı bölümdeki videoda göz atabilirsiniz. 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.