Eylül 26, 2021 12:54

iPhone 13 Pro Max’in 12 MP Kamerası 108 MP’li Galaxy S21 Ultra’ya Kafa Tuttu

Apple'ın yeni canavarı iPhone 13 Pro Max şimdi de kamera testinde kozunu paylaştı. 12 Megapiksellik kamera 108 MP'lik kamera taş çıkardı.
iPhone 13 Pro Max’in 12 MP Kamerası 108 MP’li Galaxy S21 Ultra’ya Kafa Tuttu

Apple’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı iPhone 13 serisinin satışına resmi olarak başlandı. Telefonların satışa sunulmasının ardından karşılaştırma testleri de ortaya çıktı. Bugün ise iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ile kozlarını paylaştı. Görünüşe göre her şey Megapiksel demek değil. Hatta Megapikselin şov olduğunu bile söyleyebiliriz.

iPhone 13 Pro Max ile Galaxy S21 Ultra kamerada kozlarını paylaştı

8.5 milyondan fazla abonesi olan blog yazarı Mrwhosetheboss’un karşılaştırması ortaya ilginç bir durum çıkardı. Mrwhosetheboss, tüm modları karşılaştırırken akıllı telefonların kameralarının oldukça yakın olduğu sonucuna vardı. Samsung dört, iPhone üç alt testi kazandı.

Her iki telefonun güçlü yanlarından bahsedecek olursak, Samsung  zoom konusunda Apple’ı tokatlıyor. Daha doğrusu, optik zoom x3 ve x10 ve 100x dijital zoom özellikli iki telefoto kamerası iPhone 13’ün elini zayıflatıyor. iPhone 13 Pro Max, 3x yakınlaştırmada yalnızca bir telefoto kameraya sahip.

iPhone 13 Pro Max’in Gece Modu, öncekinden belirgin şekilde daha iyi. Aynı zamanda, varsayılan olarak, resim tam anlamıyla iki ila üç saniye arasında çekiliyor. Bu nedenle rakibe göre bir avantajı yoktur. Ancak maksimum 10 saniyeyi manuel olarak seçerseniz, sonuç Galaxy S21 Ultra’dan kat ve kat daha iyi oluyor.

Genel olarak, en azından bu test, akıllı telefonların kameralarının yakın olduğunu gösteriyor. Ancak bir senaryoda veya başka bir cihaz daha iyi olabilir. YouTube’daki videolar, elbette, fotoğraf ve videoların kaynaklarını bağımsız olarak değerlendirmeniz için belli bir ölçüt değil. Bu yüzden deneyimleyebiliyorsunuz kendinizin denemesi daha mantıklı olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.