Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 26, 2021 15:53

Intel, Arc Alchemist Ekran Kartları ile Sektöre Yeni Bir Dönem Getirecek!

Heyecanla beklenen Intel Arc Alchemist ekran kartları için şirket, büyük iş birliği gerçekleştirecek. İşte son gelişmeler.
Intel, Arc Alchemist Ekran Kartları ile Sektöre Yeni Bir Dönem Getirecek!

Teknoloji devi, piyasaya sürülmesi yakınlaşan Intel Arc Alchemist ekran kartları için çalışmaları hızlandırmaya başladı. Şirket, heyecanla beklenen yüksek performanslı grafik kartı serisi için MSI, ASUS ve Gigabyte gibi devlerle iş birliğine girecek.

Bu saydığımız üretici devleri, gelecek yılın başlarında Alchemist grafik kartlarını üretmek için sıraya girmeye başladı. Şirketler yeni ekran kartı serisi için ya kendi soğutma sistemlerini tasarlıyor ya da Intel’in referans ekran kartı tasarımıyla çalışıyor.

Intel’in grafik kartı bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Raja M. Koduri ile yapılan röportajda, özel soğutmalı ve referansa dayalı tasarım Arc Alchemist ekran kartlarının tasarlanacağı ima edildi. Ayrıca ASUS ve MSI, Alchemist ekran kartları için Intel’le yakın temas ve görüşmelerde bulunduğunu da doğrulandı.Intel’in ASUS, MSI ve Gigabyte gibi şirketlerle uzun süredir olan bağı halı hazırda mevcut ve devam ediyor. Dolayısıyla bu markalar, Intel’in yakında piyasaya sürülecek olan grafik kartının kendi sürümlerini yapması doğal bir seçim olacaktır.

Intel Arc Alchemist ekran kartı serisinin, 2022‘nin başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. AMD ve NVIDIA ile rekabet edecek yeni kartları için, yukarıdaki belirttiğimiz şirketlerin özel olan tasarımlı soğutma sistemleri geliştirmelerini bekliyoruz. Heyecan ve merakla beklenen yeni ekran kartı serisinin sıcak gelişmeleri için takipte kalmayı unutmayın.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.