Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 25, 2021 14:22

iOS 15 ile Instagram Bozuldu! Peki, Çözümü Var Mı?

Apple'ın iOS 15 güncellemesi ile popüler sosyal medya platformu Instagram bozuldu. Hikayeler ve Reels videolarda ses çıkmıyor.
iOS 15 ile Instagram Bozuldu! Peki, Çözümü Var Mı?

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde OTA üzerinden indirime sunduğu iOS 15 güncellemesi bir takım sorunlar ile geldi. Sistemin kendisinde sorun çok az olsa da 3. parti uygulamalar sapıtmaya başladı. Özellikle Instagram’da Hikayeler ve Reels videolarında sık sık ses çıkmama sorunu yaşanıyor. Ayrıca fotoğrafları görüntülerken siyah ve gri renkli şeritler ortaya çıkıyor. Peki, bu sorunun çözümü ne?

iOS 15 çok bozdu baya bozdu yani öyle böyle değil inanılmaz bozdu çok fazla bozdu yani öyle böyle değil o kadar bozdu önünü alamadık öyle kötü bozdu yani!

iOS 15’i yüklediyseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız güncelleme beklemekten başka çareniz maalesef ki yok. Bu güncelleme de Apple’dan değil Instagram cephesinden gelecek. App Store’da yayınlanacak olan Instagram güncellemesi bu sorunu kökten çözecek. Yeni işletim sistemi sürümü ile uygulamasını uyumlu hale getirmesi gereken Facebook cephesi bu sefer biraz elini ağırdan alıyor. Ancak muhtemelen bu sorun 1 hafta içerisinde çıkacak olan Instagram güncellemesi ile düzelecek.

Instagram

Instagram Hikayeler’i ve Reels videolarında ses sorunu yaşıyorsanız geçici çözüm olarak uygulamayı kapatabilirsiniz. Bu da sorununuzu çözmezse uygulamayı silip tekrar yüklemenizde fayda var. Bu sorundan bazı kesimler Apple’ı da sorumlu tutuyor.

Ancaak Apple, iOS 14 için güncellemeleri desteklemeye ve yayınlamaya devam edeceğini söyledi. Teknoloji devi, karşılaştığı tüm yasal zorluklar, sızıntılarla ilgili sorunlar ve çalışan memnuniyetsizliği dikkate alındığında 2021’de kesinlikle zor bir yıl geçirdi. Yine de, yeni güncellemede özellikle en çok kullanılan uygulamalarda sorun yaşanması kabul edilemez. Bakalım bu sorunlar ne zaman çözülecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.