Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 25, 2021 12:50

Galaxy S22 Plus Görselleri ile Karşımıza Çıktı

Ocak ayında tanıtılacak olan Galaxy S22 Plus bugün render görselleri ile karşımıza çıktı. Tasarımda büyük bir değişiklik olmayabilir.
Galaxy S22 Plus Görselleri ile Karşımıza Çıktı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galaxy S22 Ultra’nın görüntülerinden sonra, @OnLeaks sayesinde Galaxy S22 Plus modelininin de görüntüleri ortaya çıktı. Yayınlanan görsellere göre yeni model, S21+ ile aynı tasarıma sahip olacak. Düz bir ekrana sahip olacak bu telefon daha küçük çerçeveler ile gelecek. Ekran boyutundan bahsedilmese de daha önceki söylentiler, 120Hz yenileme hızına sahip 6.55 inçlik bir AMOLED ekranı ortaya çıkarmıştı. Ancak Samsung’un FHD+’a mı sadık kalacağı yoksa Quad HD+ çözünürlüklü ekrana mı geçeceği şimdilik belli değil.

Arka kamera çıkıntısının tasarımında ve yanındaki flaşta herhangi bir değişiklik yok. Ancak kamera çerçevesi daha küçük görünüyor. Telefonun 157,4 x 75,8 x 7,6 mm~9,1 mm (kamera çıkıntısı dahil) ölçülerinde olduğu söyleniyor. Bu, önceki modeldeki 6.7 inç‘e kıyasla bir kez daha daha küçük bir ekrana işaret ediyor.

Galaxy S22 Plus

Son söylentilere göre telefon, ülkelere bağlı olarak Exynos 2200 veya Snapdragon 898 yonga setinden güç alacak. RAM tarafında ise 8 GB RAM ve 12 GB RAM opsiyonları Plus modelde bizleri karşılayacak. Samsung’un One UI 4.0 ile sanal RAM oluşturma konusunda büyük bir adım atacağını belirtelim. Bu yüzden 8 GB RAM bile telefonun yağ gibi akmasını sağlayacak.

Batarya tarafında ise Samsung’un 45W hızlı şarj desteğine sahip 4.500mAh kapasiteli pil kullanması bekleniyor. Çinli rakipleri 66W ve 120W hızlı şarjı amiral gemilerinde standart haline getirmesine rağmen Samsung’un 45W tercih etmesi eleştirilebilir. Ancak Samsung’un batarya güvenliği için henüz yüksek standartlara çıkmak istemediği söyleniyor. Muhtemelen 2023 yılında 45W’ın üzerine çıkacaklar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.