MacBook Eylül 24, 2021 20:54

M1X MacBook Pro Yeni Detaylarıyla Gündemde: Gözlerimiz Büyülenecek!

Yakında piyasaya sürülecek olan M1X çipli yeni Macbook Pro ekran sızıntılarıyla gündemde. İşte yeni MacBook'a dair son detaylar.
M1X MacBook Pro Yeni Detaylarıyla Gündemde: Gözlerimiz Büyülenecek!

MacOS Monterey yedinci beta sürümü bu hafta yayınlandı ve sürümün “Sistem Bilgileri” uygulamasının iç şemasında yeni bilgiler çıktı. Burada, M1X çipli 14 ve 16 inch ekranlı MacBook Pro hakkında ekran çözünürlük detayları ortaya çıktı ve gelişmeler cidden göz alıcı gözüküyor.

Bu bilgiler bir araştırmacı sayesinde keşfedildi. Detaylar ile M1X MacBook Pro serisinin “3456 x 2234 çözünürlüklü Retina” ve “3024 x 1964 çözünürlüklü Retina” ekranlara sahip olacağı anlaşıldı. Bu yeni çıkan bilgiler, daha önceki hiçbir MacBook cihazı ile uyuşmuyor ve elimizde tek seçenek yaklaşmakta olan yeni seri oluyor.

Mevcut 16 inçlik MacBook Pro, 3072X1920 ekran çözünürlüğü barındırıyor. Diğer mevcut 13 inçlik MacBook Pro ise 2560×1600 ekran çözünürlüğüne sahip. Her iki ekranda da 226-227 arası piksel yoğunluğu mevcut.

Bu yeni çözünürlükler gerçekten de yakında çıkacak modeller içinse piksel yoğunluğunda inç başına yaklaşık 250 piksele kadar bir artışı temsil edecekler. Bu yoğunluk ve çözünürlük ile gözlerimiz gerçekten de büyülenecek gibi gözüküyor.

Yeni MacBook Pro modellerinin en boy oranı, mevcut nesillerin kullandığı 16:10 dan farklı olarak 15:4:10’a denk geliyor. Görünüşe göre tasarımdaki bir değişiklik, farklı bir ekrana geçiş anlamına da gelebilir ve bu mini-LED yükseltme kombinasyonu ile cihazı daha da tatlandıracak.

Yeni serinin sonbaharda duyurulması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni detay ve gelişmeler için takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.