Mobil Eylül 24, 2021 21:12

Galaxy S22 Ultra Karşınızda! Ya da Galaxy Note 22 mi Demeliyiz?

Son dönemde gündemden düşmeyen Galaxy S22 Ultra ilk kez gün yüzüne çıktı. Benzersiz bir kamera tasarımına sahip telefon S-Pen ile geliyor.
Galaxy S22 Ultra Karşınızda! Ya da Galaxy Note 22 mi Demeliyiz?

2022’nin en çok konuşulacak telefonlarından biri kuşkusuz Samsung Galaxy S22 Ultra olacak. Son dönemde neredeyse her gün mobil dünyasının sıcak gündeminde yer alan telefonun bugün itibariyle tasarımı gün yüzüne çıktı. Akıllı telefonları tanıtımları öncesinde ortaya çıkarmasıyla ün salan @OnLeaks adlı hesaptan S22 Ultra’nın yüksek çözünürlüklü görüntüleri yayınladı. Kaynağın bugüne kadar sızdırdığı hiçbir görüntüde yanılmadığının altını çizelim. Şimdi S22 Ultra’ya yakından bakalım. Ya da Galaxy Note 22 Ultra mı demeliydik.

S22 Ultra önden bakıldığında Galay Note serisinin tasarım izlerine sahip görünüyor. Daha keskin köşeli hatlar sanki Galaxy Note 10 Plus ya da Note 20 Ultra modelini bakıyoruz izlenimi veriyor. Ekranın alt ve üst çerçeveleri bir hayli ince tutuluyor. Ön kamera serinin son iki modelinde olduğu gibi ekran üzerinde merkeze konumlandırılıyor.

S22 Ultra’daki en büyük sürprizlerden biri alt bölümdeki dahili S-Pen yuvası. Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3’te bir kılıf üzerinde taşınabilen kalem artık bir yuvaya sahip. Tabii bu gelişmeden sonra Galaxy Note serisi fanlarının yeni bir Note telefon beklemelerine gerek kalmayacaktır. GalaxyS22 Ultra hem tasarım hem de kalem detayıyla Note serisinin tüm işlevlerini zaten sürdürecek.

Gelelim telefonun benzersiz arka kamera düzenine. Tasarım göreceli olduğu için bu yapıyı beğenen ya da beğenmeyenler olacaktır. Kamera ünitesinde dört sensör yer alıyor. Bunlardan birinin etkili yakınlaştırma için periskop kamera olduğu net görünüyor. 108 megapiksel ana kameraya sahip olacak telefonda diğer iki kamera geniş açılı ve telefoto sensörlerden oluşacak. 163.2 x 77.9 x 8.9 mm ebatlarında olacak telefonun ekranın ise 6.8 inç büyüklüğünde olduğu bildiriliyor.

S22 Ultra’nın tasarımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.