Xiaomi Eylül 23, 2021 14:24

Xiaomi Civi Apple’a Özendi! Keşke Özenmeseydi!

Xiaomi'nin yeni sürpriz telefonu Xiaomi Civi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Çinli firma yeni modeli ile Apple'a özenecek.
Xiaomi Civi Apple’a Özendi! Keşke Özenmeseydi!

Xiaomi Civi ilgili ilk haberlerin ortaya çıkmasından sonra üretici, yeni cihazın ambalajını gösteren bir görsel yayınladı. Kutu çok ince görünüyor. Yani anlayacağınız şarj cihazı için yer yok. Geçen yıl iPhone 12’nin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan trend maalesef ki ivme kazanıyor. Xiaomi, Samsung ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli üreticiler, amiral gemilerinin kutu içeriğinden yavaş yavaş şarj cihazlarını kaldırıyor.

Xiaomi Civi fantastik bir tasarım ile gelecek

Apple’dan farklı olarak, bu yıl şarj cihazı olmayan sürümleri piyasaya süren Xiaomi’nin, gerçekten ihtiyacı olanlara hediye olarak ücretsiz bir şarj cihazı teklif ettiğini belirtmekte fayda var. Xiaomi CC serisinin ürün müdürü Wei Xiqi, Çin sosyal ağı Weibo’daki kullanıcılardan gelen bazı soruları yanıtlayarak, Xiaomi Civi’ye ilk bakışta bu telefonun Xiaomi tarafından yaratılmamış gibi görünebileceğini ancak bambaşka bir tasarıma sahip olacağını açıkladı.

Xiaomi Civi

Rengi değişebilen elektrokromik bir aka plana sahip olacak olan bu telefon 120 Hz tazelemeyi de destekleyecek. Orta segmentte yer alacağı için Snapdragon 778G yonga seti ve 8 GB RAM’den beslenecek olan bu telefonun tasarım harikası olması bekleniyor. Fiyat açısından ise Xiaomi’nin nasıl bir politika izleyeceği henüz bilinmiyor. Telefonunun renginin değişmesini isteyenler bu telefonu oldukça fazla sevecek gibi görünüyor.

Ekim ayında tanıtılacağını düşündüğümüz Civi’nin Türkiye pazarına da uğrayacağını düşünüyoruz. Tabii ilk olarak bu telefon kendi anavatanı yani Çin’de satışa sunulacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.