Akıllı Telefon Eylül 23, 2021 13:51

Redmi K50’yi Bekleyenleri Heyecanlandıran Gelişme!

Redmi K50 cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Redmi'nin K serisindeki stratejisi Xiaomi'nin üst segmen modellerinin izinden gidecek.
Redmi K50’yi Bekleyenleri Heyecanlandıran Gelişme!

Redmi’nin K serisi telefonları her zaman için üst segmenti hedefleyen bütçe dostu telefonlardan oluştu. Bu yıl tanıtılan Redmi K40 serisi hem bu isimlendirme hem de POCO F3 / Xiaomi 11X isimleriyle önemli bir satış başarısı elde etti. Şimdi ufukta Redmi K50 serisi görünüyor. Fakat gelen haberler Redmi’nin bu seride önemli bir strateji değişikliğine gideceği yönünde.

Nedir bu değişim derseniz, hemen aktaralım. Xiaomi’nin üst segment telefonlarında son dönemde Pro modellerin tanıtımı daha sonra yapılıyor. Benzer hamlenin K50 serisi için de düşünüldüğü iddia ediliyor.

Redmi’nin ilk etapta K50 modelini duyuracağı gelen bilgiler arasında. Yani 2021 bitmeden yeni bir K serisi telefon görebiliriz. K50’nin bu kadar erken tanıtılacak olması bekleyenleri heyecanlandırabilir, fakat teknik özellikler noktasında iddia edilenler tam tersi etki yapacaktır.

Redmi K40S

Redmi K50’nın Android 11 sürümüyle çıkış yapacağı ve işlemci biriminde Snapdragon 870’in yer alacağı belirtiliyor. Yani K50, öncül modeliyle aynı işlemciye sahip olacak. K50 Pro ya da tanıtılırsa K50 Pro Plus içinse Snapdragon 898’in adı geçiyor.

İşlemci tarafında bir yükselmenin olmayacağı göz önüne alındığında, Redmi’nin şarj ve özellikle kamera tarafında kayda değer bir gelişim göstermesi gerekecek. K50’nin en az 67 watt hızlı şarj desteğiyle gelmesi bekleniyor. Kamera tarafında ise ana sensörün 108 megapiksel çözünürlüğünde olması bizleri şaşırtmayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.