Redmi Eylül 23, 2021 12:36

Redmi 9 Activ İnanılmaz Ucuz Fiyattan Geldi! Bu Fiyata Telefon Kalmadı!

Redmi'den yepyeni uygun fiyatlı telefonu Redmi 9 Activ bugün sürpriz bir şekilde tanıtıldı. Bu fiyata telefon kalmadı artık.
Redmi 9 Activ İnanılmaz Ucuz Fiyattan Geldi! Bu Fiyata Telefon Kalmadı!

Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi’nin yeni ucuz telefonları olan Redmi 9 Activ resmi olarak tanıtıldı. Hindistan’da sürpriz bir şekilde düzenlenen etkinlikte tanıtılan bu telefon fiyatı ile yok artık dedirtiyor.  Aslında, Redmi 9 Activ, normal Redmi 9’un biraz geliştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelde 6 GB’a kadar RAM seçeneğine yer veren Redmi, 130 dolar gibi inanılması güç bir fiyat talep ediyor.

Redmi 9 Activ özellikleri nasıl?

Telefon, 6,5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde LCD ekran ile geliyor. Gücünü MediaTek’in Helio G35 yonga setinden alan telefonda 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor. Arka tarafta ise bizleri 13 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlüğünde kamera karşılıyor. Ancak üçünü kamera ayrı bir şekilde kullanılmıyor. Üçünü kamera sahnenin derinliğini belirlemekte kullanılıyor.

Depolamayı genişletmek için bir microSD yuvası ile gelen telefonda bir de 3.5mm kulaklık jakı ve bir IR yayıcı da yer alıyor. 5000 mAh kapasiteli batarya ile gelen bu telefon 10W’a kadar şarj desteği sunuyor. 194 gram ağırlığa sahip olan telefonun 64 GB ve 128 GB’lık sürümlerinin yer aldığını belirtelim.

Redmi 9 Avtiv

Bu model için siyah, yeşil, mavi ve turuncu olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunan Remdi, bu canavarını yakında Avrupa pazarında da satışa sunacak gibi görünüyor. 130 dolarlık şaşırtıcı fiyatı ile giriş segmentinin tüm sınırlarını zorlayacak olan bu modelin, ülkemizde 1.500 TL banında satılacağını düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.