Akıllı Telefon Eylül 23, 2021 15:22

POCO F3 Yeniden Başlatma Sorunu Çözülmüş Görünüyor

POCO F3 kullanıcılarının bir süredir canını sıkan yeniden başlatma sorunu için beklenen çözüm geldi. Güncelleme şu an itibariyle yayında.
POCO F3 Yeniden Başlatma Sorunu Çözülmüş Görünüyor

POCO F3 için MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesi pek de hayırlı gelmedi. Telefonu bu sürüme yükselten bazı kullanıcılar güncelleme sonrası telefonlarda aşırı ısınma tespit etti. Hatta bu ısınma o kadar ileri derece oldu ki, bazı telefonlar yeniden başlatma döngüsüne girdi.

Sorun bir süre önce POCO’nun gündemine girmişti. Şimdi resmi site aracılığıyla yayınlanan hata raporunda düzeltme güncellemesinin yayınlandığı bildirildi. POCO tarafından yayınlanan hata raporu şu şekilde:

Hata Raporu:
1. Sorun: Rastgele Yeniden Başlatma.
Etkilenen Cihaz: POCO F3
Etkilenen Sürüm: V12.5.3.0.RKHMIXM.
Durum: Termal ısınmanın neden olduğu yeniden başlatmayı onaran sürüm yayınlandı ve sorun çözüldü‌‌

POCO F3 Türkiye fiyatı

Güncelleme sonrası telefonda aynı sorunu hala yaşamaya devam ediyorsanız bu durumda F3’ünüzü fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekecektir. Güncelleme şu an kademeli olarak yayılıyor. Dilerseniz Ayarlar menüsünden güncelleme kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

F3 bu yılın en iyi fiyat / performans odaklı telefonlarından biri olarak karşımıza çıktı. Snapdragon 870 işlemcisinden güç alan telefonda 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alıyor. 48 megapiksel üçlü arka kameranın eşlik ettiği telefonun içerisinde ise 33 watt hızlı şarj destekli 4.520 mAh büyüklüğünde pil yer almakta.

Telefonun Türkiye fiyatında ise son durumda 6GB RAM + 128GB versiyonu en düşük 4.800 TL, 8GB RAM + 256GB modeli ise en düşük 5.400 TL seviyelerinde.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.