Akıllı Telefon Eylül 23, 2021 8:52

Microsoft Surface Duo 2 Resmi Olarak Tanıtıldı: Çift Ekranlı Canavar!

Uzun zamandır beklenen Microsoft Surface Duo 2 Android katlanabilir telefon resmi olarak tanıtıldı. İşte cihazın özellikleri ve detayları.
Microsoft Surface Duo 2 Resmi Olarak Tanıtıldı: Çift Ekranlı Canavar!

Microsoft, Android destekli bir katlanabilir telefondaki ikinci girişimi olan yeni Surface Duo 2’yi resmi olarak duyrdu. Microsoft Surface Duo 2, birinci nesil modelin baş döndürücü tasarımını korumaya devam ediyor. Duo 2, 5G’yi destekleyen Snapdragon çipseti, üçlü kamera sistemi ve birçok özellikle geliyor.

Birinci nesil cihaz ile aynı beyaz renkte ve yeni bir siyah opsiyonuyla mevcut olan Duo 2, menteşe ile birbirine bağlanan ve bir kitap gibi açılıp kapanabilen iki adet 5,8 inç 1333X1892 çözünürlüklü OLED ekrana sahip. Cihaz ayrıca çadır gibi de durabiliyor. Duo 2 ekranı çapraz olarak ölçüldüğünde toplamda 8.3 inç oluyor ve 90Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca cihaz ekranı katlanıp kapandığında bile yanında saati gösteren bir ekran eğrisine sahip.

Microsoft Surface Duo 2, Snapdragon ile Şov Yapacak

Cihazın çipset görevini Qualcomm Snapdragon 888 üstleniyor. Microsoft, Duo 2’nin piyasadaki en ince 5G telefon olduğunu söylüyor. İşlemciyle eşleştirilmiş 8 GB RAM ve 128 GB ile 512 GB arasında depolama opsiyonuna sahip. Cihaz NFC’yi içeriyor ama kablosuz şarjı desteklemiyor. Microsoft batarya kapasitesini belirtmedi ama cihazın bir günlük pil kullanımına sahip olduğunu söyledi. Telefon 23W hızlı şarjı destekliyor ve USB-C girişe sahip.

Microsoft Duo 2

Cihazın arkasına gelirsek üçlü bir güçlü kamera sistemi görüyoruz. Eski Duo sadece bir kameraya sahipti ve bu yeni Duo ile kamerada çağ atlıyoruz. Microsoft, görselde gördüğünüz gibi her üç kameranın 12 megapiksele sahip Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto lensten oluştuğunu belirtti.

Duo 2 ayrıca Microsoft’un Surface Pens serisi ile kalem girişini destekliyor. Yeni Surface Slim Pen 2‘yi haraket halindeyken yanınızda tutmak için Duo 2’nin dışına manyetik olarak yapıştırabilirsiniz ve orada dururken şarj olabilir. Kalem için kablosuz şarj getirilip telefona getirilmemesi ilgi çekici.

Duo 2 kutudan Android 11 ile çıkacak ve uzun süre yazılım desteğine sahip olacak. Şirket, cihazın 21 Ekim’den itibaren 1.499 dolar karşılığında satışa sunulacağını söyledi. Surface serisi gelişmeleri için takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.