Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 23, 2021 12:53

iOS 15 Güncellemesi Tutmadı! Apple Üzgün!

Apple'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 15 güncellemesi hakkında kötü haberler geliyor. Güncelleme tutmamış gibi görünüyor.
iOS 15 Güncellemesi Tutmadı! Apple Üzgün!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde uzun bir süredir üzerinde çalıştığı iOS 15 güncellemesinin nihai sürümünü yayınlamıştı. Geniş bir skalaya güncelleme sunarak beğeni toplayan Apple, maalesef yenilik konusunda çok cimri davrandı. iOS 14’e göre büyük çaplı bir yenilik sunamayan Apple, bunun cezasını şimdiden ödemeye başladı. Analist firması Mixpanel’e göre, işletim sistemi iOS 15’in penetrasyon oranı, geçen yıl aynı dönemde iOS 14’ten daha düşük.

iOS 15 Apple’ın yüzünü güldürmedi

Güncelleme yayınlandıktan sonra 2 gün sonra kullanıcıların yalnızca yüzde 8,5’i iOS 15’i yükledi. Geçen yılın aynı döneminde, kullanıcıların yüzde 14,5’i iOS 14 işletim sistemini yüklemişti. Yarı yarıya düşen bu orandan sadece Apple sorumlu. Çünkü teknoloji devi güncellemeyi yüklemek için gerçekten de elle tutulur 1 tane bile yenilik sunmuyor.

Mixpanel, Mobil Analitik SDK’sını kullanan web sitelerine ve uygulamalara gelen trafiğe dayalı olarak farklı iOS sürümlerinin yaygınlığını ölçüyor. Bu nedenle yayınladığı veriler resmi değil. Apple, iOS 15’in uygulanmasıyla ilgili istatistikleri henüz paylaşmadı. Şirket, iOS 14’ün en son bu yıl Haziran ayında kullanıcıların %85’i tarafından yüklendiğini açıklamıştı.

iOS 15 Çıkış Tarihi

Bu yılın başlarında Apple, iOS 14’te kalan iPhone kullanıcılarının artık önemli güvenlik güncellemelerini almaya devam etme seçeneğine sahip olduğunu duyurdu. Belki de bu değişiklik, şu anda gördüğümüz iOS 15’in daha düşük benimsenme oranına katkıda bulunuyor.

Güncellemelerin yayınlanmasının üzerinden üç gün geçti. Ancak sosyal medyada kullanıcılar son güncelleme ile bir takım hatalar yaşadığını dile getiriyor. Apple’ın bu hataları düzeltmesi için maalesef yapmanız gereken tek şey beklemek. Bakalım Apple yakında yayınlayacağı güncelleme ile sisteme yeni özellikler eklemeyi düşünecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.