Akıllı Telefon Eylül 21, 2021 9:23

Türkiye’de Satılacak OPPO A55 4G Karşınızda!

OPPO uygun fiyat segmentinde rekabet etmek adına OPPO A55 4G modelini hazırlıyor. Akıllı telefona dair birçok detay ortaya çıktı.
Türkiye’de Satılacak OPPO A55 4G Karşınızda!

OPPO A serisinin bir sonraki üyesi OPPO A55 4G modeli olacak. A54 4G’nin ülkemizde satışa sunulduğunu hatırlatalım. A55 4G modeli de muhtemelen tanıtıldıktan bir süre sonra Türkiye pazarına giriş yapacaktır.

A55 4G’nin 27 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Yaklaşık bir hafta uzağımızda olan telefon Tayvan’da sertifika sürecinden geçti. Telefon sertifika sürecinden geçerken arkasında hem birkaç görüntü hem de bazı teknik detay bilgisi bıraktı.

A55 4G, yaklaşık 6.5 inç büyüklüğünde HD + çözünürlüğünde LCD ekrana sahip olacak. 16 megapiksellik kamera ekran üzerinde sol köşeye konumlandırılıyor. Kamera demişken, arka bölümde üçlü kamera paketi göze çarpıyor. Sensörlerin konumlandırıldığı dikdörtgen alan OnePlus 9 serisinin kamera tasarımını anımsatmadı değil. Burada ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. ana kameraya derinlik ve makro sensörler eşlik edecek. Bu iki kameranın da 2 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Yayınlanan bilgiler arasında telefonun pil ve batarya özelliklerini de görüyoruz. A55 4G içerisinde 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Kutu içerisinde çıkacak adaptör ise 18 watt gücünde olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.