Akıllı Telefon Eylül 21, 2021 11:23

OnePlus ve OPPO Yeni Bir Ortaklık Daha Duyurdu

OnePlus ve OPPO yeni bir ortak giriş duyurdu. Her iki şirket yazılım kaynaklarını birleştiriyor. OnePlus telefonlarda ColorOS etkisi artacak.
OnePlus ve OPPO Yeni Bir Ortaklık Daha Duyurdu

OnePlus, bu yılın Haziran ayında operasyonları kolaylaştırmak ve daha iyi ürünler geliştirebilmek için organizasyonel kaynaklarının daha fazlasını ana şirketi OPPO ile entegre edeceğini söyledi. Şirket daha sonra OnePlus Nord 2 üzerinde çalışan OxygenOS 11’de ColorOS 11 kod tabanını kullandı. Şirket bugün, OxygenOS ve ColorOS ekiplerini entegre edeceğini ve yazılımı birlikte geliştireceklerini duyurdu. OxygenOS Başkanı ayrıca küresel birleşik işletim sistemini denetleyecek.

Yeni işletim sistemi, OxygenOS’un hızlı, sorunsuz ve zahmetsiz deneyimine ColorOS’un kararlılığı ve zengin özelliklerini dahil edecek.

OnePlus CEO’su Pete Lau, birleşik işletim sisteminin OxygenOS’un DNA’sını koruyacağını ve aynı zamanda kullanıcılara genel olarak daha iyi  bir deneyim sunacağını doğruladı. Şirket, birleşik işletim sistemini özellikle OnePlus cihazları için özelleştirecek, eskisi kadar temiz ve hafif tutacak ve telefonlarda önyükleyici kilidini açmayı desteklemeye devam edeceklerini bildirdi. OnePlus telefonlarda önyükleyicinin açık tutulması önemli. Zira yazılımcılar bu sayede telefona dışarıdan müdahale edebiliyor.

Entegre işletim sistemine sahip OnePlus cihazları, 2022’de piyasaya sürülecek. Bu modeller büyük olasılıkla OnePlus 10 serisi olacak. Ayrıca 2022’deki bir sonraki büyük Android güncellemesi, entegre işletim sistemini eski cihazlara da getirecek. OnePlus ayrıca entegre işletim sisteminin hangi modelleri kapsayacağını ise yakında açıklayacak. Gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.