Akıllı Telefon Eylül 21, 2021 14:20

OnePlus 9T ve 9T Pro Hakkında Beklenen Resmi Açıklama Geldi

OnePlus 9T ve 9T Pro modellerinden birinin çıkacağını umut edenler, konu hakkında resmi açıklama geldi. Bu yıl iki model de olmayacak.
OnePlus 9T ve 9T Pro Hakkında Beklenen Resmi Açıklama Geldi

OnePlus, OnePlus 3T ile başlayarak amiral gemisi telefonlarının T-versiyonlarını duyurmayı bir gelenek haline getirdi. Fakat söz konusu OnePlus 9 serisi olduğunda bu yıl bir T versiyonun tanıtılmayacağı resmen onaylandı. OnePlus’ın geleceğe yönelik planlarının detaylandırıldığı bir basın açıklamasında konuşan şirketin bir numarası Pete Lau, bu yıl OnePlus 9T ve 9T Pro modellerinden herhangi birinin tanıtılmayacağını belirtti. Bu iki telefon tanıtılmayacak olsa da, markanın ürün yol haritasında hala üç telefon görünüyor ve şimdi bunlara göz atalım.

Sözünü ettiğimiz telefonlardan biri bir süreden beri zaten gündemde. OnePlus 9 serisinde sadece 9R’nin T versiyonu olacak. OnePlus 9 RT ismiyle çıkış yapacak telefonda özellikle kamera tarafında önemli bir yükseltme bekleniyor. OnePlus 9R’deki 48 megapiksel ana kameranın yerini bu defa 50 megapiksel Sony IMX766 sensör alacak.

15 Ekim tarihinde tanıtılması beklenen telefonda 120Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç büyüklüğünde bir ekran göreceğiz. Snapdragon 870’in hız aşırtılmış versiyonunun güç vereceği telefonda 65 watt hızlı şarj destekli 4.500 pil, Android 12, yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı öne çıkan diğer özellikler olacak.

Öte yandan OnePlus’ın ürün yol haritasında iki Nord serisi telefon daha görünüyor. Bu modellere dair detaylar ise şu an için bilinmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.