Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 21, 2021 14:49

iPhone 13 Pro’yu Boşverin iPhone 14 Pro Efsane Olacak!

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 14 Pro modelinin özellikleri belli olmaya başladı. iPhone 13 Pro alanlar üzülebilir.
iPhone 13 Pro’yu Boşverin iPhone 14 Pro Efsane Olacak!

iPhone 13 serisinin geçen hafta piyasaya sürülmesiyle birlikte, gelecek yılki Apple iPhone’un söylentileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming Chi-Kuo‘ya göre, 2022’deki iPhone Pro modelleri delikli bir ekrana ve yükseltilmiş 48MP geniş kameraya sahip olacak. Ayrıca Apple’ın 2023 yılındaki iPhone’larda ekran altı Touch ID desteği sunacağına inanıyor. iPhone 14 Pro modeli gerçekten de Apple’ın prestij ürünü olacak gibi görünüyor.

iPhone 14 Pro gümbür gümbür geliyor

Bildiğiniz gibi Apple, bu yıl için çentik boyutunu küçültmesine rağmen, iPhone 13 serisi de dahil olmak üzere uzun yıllardır inatla bir çentik ekran sunmaya deva metti. Apple’ın 2022’de tanıtacağı Pro modelleri için yeni bir nokta çentik tasarımı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Muhtemelen FaceID sensörü ekranın altına entegre edilecek. Ayrıca FaceID‘nin yanı sıra parmak izi okuyucusu TouchID’nin de ekran altına entegre edileceği söylentileri dolaşıyor.

iPhone 14 Pro’da ayrıca iPhone 13 Pro’daki 12MP sensör yerine yükseltilmiş 48MP geniş kamera sensörü bulunacak. Yani anlayacağınız bu yıl iPhone 13 alanlar önümüzdeki yıl tanıtılacak olan modelleri çok ama çok kıskanacak.

iPhone 14 Pro

2022 yılında ayrıca Apple’ın 3. nesil iPhone SE‘yi de tanıtması bekleniyor. Tasarımsal açıdan iPhone 13’ü andırması beklenen bu modelde daha iyi bir yonga seti yer alacak. Bu yılı nispeten pas geçen Apple, maalesef ki major bir yenilik sunamadı. Pandeminin etkisi ve beyin göçü yaşayan Apple’ın 2022 yılında toparlanma sürecine gireceğini ve tekrardan yükselişe geçeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.