WhatsApp Eylül 20, 2021 14:22

WhatsApp, Pek Sevilemeyen Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

WhatsApp Beta programında uzun sürelerdir test edilen ve pek sevilemeyen bir özellik nihayet kaldırıldı. İşte detaylar.
WhatsApp, Pek Sevilemeyen Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

WhatsApp, kullanıcıların Facebook’ta bir video görüşmesi için en fazla 50 kişinin katılabileceği Messenger odaları oluşturmasına izin veren Messenger Rooms kısayol seçeneğini kaldırmaya karar verdi.

Messenger Rooms, üyelerin sesli, ortak ve görüntülü yoldan aranmasına izin veren Messenger ve Instagram’ın entegre şekilde çalışmasını sağlayan bir uygulamadır. Ancak WhatsApp Beta programında bu özellik pek sevilmedi ve iyi geri dönüşler almadı. Bu sebepten dolayı bu özelliğin kaldırıldığını düşünüyoruz.

WABetainfo.com, WhatsApp’ın bu seçeneği yalnızca bazı değişiklerle değiştirmek için mi yoksa temelli olarak kaldırdığından emin değil. Ayrıca WhatsApp çok yakında karşımıza yeni bir özellikle de çıkacak.

WhatsApp, Masaüstü Kullanıcıları İçin Yerel Çıkartma Oluşturma Aracını Tanıtacak

Şirket, masaüstü sürümüne yeni özellikler geliştirmek ve uygulamayı daha da şık hale getirmek için çalışmalar yapıyor.

Birkaç gün önce WhatsApp, galeriden resimlerinizi küçük çıkartmalara dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç uygulama varken mobil cihazlarda WhatsApp’ta çıkartma yapmayı çok kolay hale getirecek yeni bir güncelleme yayınladığını masaüstü sürümü için duyurmuştu.

WABetaInfo web sitesine göre mobil telefonlar için özellik hala yapım aşamasında. Bu araç ile tek bir tıklama ile tüm kesme ve aktarma işlemi kaldırılacak ve dosya ideal boyutta çıkartmaya dönüştürülecek.

Güncelleme kullanıma sunulduktan sonra, kullanıcı çıkartmalar için üçüncü taraf bir uygulama kullanma zahmetinden kurtulacaktır. Özellik, cep telefonu kullanıcıları için de kullanıma sunulacak ancak gelmesi biraz daha zaman alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.