Akıllı Telefon Eylül 20, 2021 9:55

Redmi K50 Pro Gümbür Gümbür Geliyor

Redmi K50 Pro için önümüzde daha uzun bir süre var. Ancak telefonun işlemci ve kamera özellikleri şimdiden netlik kazanmış durumda.
Redmi K50 Pro Gümbür Gümbür Geliyor

Redmi, amiral gemisi segmenti için Redmi K50 serisini hazırlıyor. Daha önümüzdeki uzun bir süre var. Olağan takvim uygulanırsa Redmi K50 serisi Mart 2022’de tanıtılacak. Seride Redmi K50 Pro modelinin yer alacağı şimdiden açıklandı. Diğer iki seçenek muhtemelen Redmi K50 ve K50 Pro Plus olacaktır.

Şirkete yakın bir kaynak Redmi K50 Pro’nun işlemci ve kamera özelliklerini şimdiden ortaya çıkardı. Telefon beklendiği gibi Snapragon 898 işlemcisinden güç alacak. Serideki K50 Pro Plus da yine aynı işlemciyi kullanacak. Redmi K50 içinse Snapdragon 888 ya da MediaTek üretimi bir işlemci tercih edilebilir.

Redmi K40 serisi böyle göründü. Bakalım Redmi K50 serisinde nasıl bir tasarım anlayışı göreceğiz.

Redmi K40 serisi böyle göründü. Bakalım Redmi K50 serisinde nasıl bir tasarım anlayışı göreceğiz.

“Ingres” kod adıyla geliştirilen K50 Pro’da üçlü kamera paketi kullanılacak. Ana kamerada 64 megapiksel Omnivision OV64B sensör göreceğiz. Bu ana kameraya ultra geniş açılı ve makro sensörler eşlik edecek. Redmi görüşüne bakılırsa K50 serisinde de telefoto kameraya yer vermeyecek. Xiaomi’nin bu kamerayı sadece premium segmentteki (Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro vb.) telefonlarda kullandığı göz önüne alındığında bu duruma şaşırmamalı.

Redmi K50 serisi ilk etapta Çin’de tanıtılacak. Telefonlar daha sonra farklı isimlendirmeler altında (POCO F4, Xiaomi 12x) küresel çapta satışa sunulacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.