Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 20, 2021 14:52

Android 12.1 ile Google Pixel Fold Geliyor

Google'ın daha Android 12'yi yayınlamadan Android 12.1 sürümü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Google Pixel Fold bu sürüm ile coşacak.
Android 12.1 ile Google Pixel Fold Geliyor

XDA Developers, Android 12.1 adı altında çıkacak olan Android 12’nin bir sonraki sürümü hakkında bazı ilginç bilgiyi ortaya çıkardı. Şu anda, değişikliklerin tam listesi açıklanmadı. Ancak bazı yeniliklerin katlanır akıllı telefonların çalışmasını iyileştirmeyi hedefleyeceği biliniyor. Bu adımın ilk katlanabilir Google Pixel Fold modelinin piyasaya sürülmesinden önce atılması mümkün.

Android 12.1 ile katlanabilir telefonlar coşacak

Yeni Android 12 Developer Preview 2 beta, sabitlenmiş görev çubuğu özelliğini ve görev çubuğunun nasıl davranacağına dair ipucu veren birkaç yeni kod satırını ortaya çıkarıyor. Bu görev çubuğu, ekranları çoklu görev için daha uygun olan tabletler gibi büyük ekranlı cihazlar için tasarlanmış. Yani anlayacağınız Google, katlanabilir telefonlarda gelecek gördü ve bunun için destek sunmaya başlayacak.

Görev çubuğu, simgelerin ölçeklenip yukarı ve ardından aşağı hareket ettiği “dalga” olarak tanımlanan bir animasyon ile açılacak. İpuçları daha sonra iki uygulamayı bölünmüş ekran modunda nasıl çalıştırabileceğinizi açıklayacak. Görev çubuğunu istediğiniz zaman gizleyebilir ve favori uygulamalarınızı görev çubuğuna ekleyebilirsiniz. Yapılandırıldıktan sonra görev çubuğu ekranın altında kalacak. Ancak uygulama tam ekran moduna geçtiğinde otomatik olarak gizlenecek.

Android 12.1

Google Pixel Fold için bu hamleleri yapan Google’ın, yeni güncellemeyi 2022’nin ilk çeyreğinde indirime sunması bekleniyor. Pixel Fold’un da önümüzdeki yıl yeni güncelleme ile tanıtılacağını düşünüyoruz. Bakalım Pixel serisi küllerinden yeniden doğup iPhone’a rakip olabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.