Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 19, 2021 15:57

Microsoft Surface Duo 2 Galaxy Note 21’in Yerini Alacak

İki ekranlı Microsoft Surface Duo 2 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Bu telefon Galaxy Note 21'in boşluğunu kapatabilir.
Microsoft Surface Duo 2 Galaxy Note 21’in Yerini Alacak

Microsoft Surface Duo 2, selefinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak bu yılın sonlarında karşımıza çıkacak. Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden beslenmesi beklenen bu telefonun 8 GB RAM ile geleceği söyleniyor. Bugün ise Microsoft’un Galaxy Note 21’in boşluğunu kapatmak için bazı aksiyonlar alacağı ortaya çıktı.

Microsoft Surface Duo 2 özellikleri ile karşımıza çıkmaya başladı

FCC belgeleri, kablosuz şarj için olası desteği ortaya koyuyor. Ancak şimdilik hızlı şarjın watt’ı hakkında bilgil bulunmuyor. Microsoft’un Xiaomi gibi 120W seviyelerine çıkmayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden en iyi ihtimalle telefonda 65W hızlı şarj desteği yer alacak.

İlk modelde NFC desteğine yer vermeyen Microsoft, bu modelde NFC modülü kullanacak. Ayrıca bu modelde Wi-Fi 6 ve 5G için Ultra Wide Band desteği de bulunacak. Ekranlar ise 5.8 inç büyüklüğünde 2754 x 1896 piksel çözünürlüğünde olacak. Önde 12 Megapiksel nokta çentikli selfie kamerası, arkada ise 12 Megapiksel + 12 Megapiksel + 16 Megapiksel çözünürlüklü üçlü kamera kurulumuna yer verilecek.

Microsoft Surface Duo 2

128 GB ve 256 GB dahili depolama birimi seçenekleri ile gelecek olan telefonda 4.400 mAh kapasiteli batarya bulanacağı söyleniyor. Bu bataryanın iki ekranı ne kadar idare edeceği ise merak konusu. Normalde bu kapasiteli batarya tek ekranlı telefonları bile zor besliyor.

Galaxy Note serisindeki gibi kalem desteği ile gelecek olan telefonun fiyatı henüz bilinmiyor. Selefi 1.400 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyattan satışa sunulmuş ve başarısız olmuştu. Bu yüzden Microsoft’un fiyatı 1000 dolara kadar çekmesi bekleniyor. Aksi durumda Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 ile baş etmesi çok zor görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.