iPhone Eylül 19, 2021 14:51

Katlanabilir iPhone için Geri Sayım Başladı

Apple'ın fiyatıyla yok artık dedirtecek katlanabilir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu model 2023'te tanıtılabilir.
Katlanabilir iPhone için Geri Sayım Başladı

Cupertinolu Apple geçtiğimiz hafta iPhone 13 serisini tanıtmış ve ön siparişe sunmuştu. Ön siparişte iPhone 12’yi geçen bu seriden sonra Apple’ın gelecek planları ortaya çıkmaya başladı. Business Korea’ya göre Apple, 2023’te gelmesi beklenen iki katlanabilir iPhone geliştiriyor. Katlanabilir iPhone’ların yine ana ve Pro olmak üzere iki farklı modele sahip olacağı söyleniyor.

Katlanabilir iPhone Galaxy Z Fold serisine rakip olacak

Görünüşe göre Apple, Samsung’un açtığı yolu izliyor. Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip’e rakip olacak olan bu iPhone’un katlanabilir ekranın 7,5 inç olacağı da belirtiliyor. Apple’ın iki model mi çıkaracağı yoksa şirketin iki form faktörü arasında mı seçim yapacağı henüz bilinmiyor. Apple akıllı telefonların menteşe kısmının tasarımının Samsung telefonlarına göre daha gelişmiş olması bekleniyor.

Tianfeng International analisti Ming-Chi Kuo daha önce 2023’te 8 inçlik katlanabilir QHD+ çözünürlüklü OLED ekrana sahip katlanabilir bir iPhone piyasaya süreceğini açıklamıştı. SDC Samsung Display, TPK Chenhong dokunmatik ekran çözümünün özel tedarikçisi olacak. 2023’te katlanabilir iPhone sevkiyatlarının 15 ila 20 milyon adet arasında değişeceğini tahmin ediyor.

katlanabilir iPhone

Ming-Chi Kuo, katlanabilir cep telefonu pazarının büyük cep telefonu markaları için yeni bir savaş alanı haline geldiğine inanıyor ve üst düzey cep telefonu pazarında değiştirme döngüsünü yönlendirmeye devam etmesi bekleniyor. 2021 ve 2022’deki teslimatların sırasıyla yaklaşık 7,5 ve 17 milyon olması bekleniyor. Ana kısım Samsung akıllı telefonlara düşecek.

Apple’ın her zamanki gibi acelesi yok ama 5G’ye adaptasyonun gösterdiği örnekte olduğu gibi bunun için her türlü sebebi var. Şirket, 5G pazarına en son giren şirket oldu, ancak bu yıl pazarın yaklaşık yüzde 33’ünü işgal ederek lideri olacak. Katlanabilir telefonlarında da 5G’ye yer verecek olan Apple bakalım Samsung’un pazar payını elinden alabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.