Akıllı Telefon Eylül 19, 2021 16:50

iPhone 13 Serisini Kimler Almalı ya da Almamalı? İşte Nedenleri

Çokca beklenen iPhone 13 serisi artık bizlerle ve bu yeni seriyi kimlerin alıp almaması konusunda nedenlerimizi sunduk. İşte detaylar.
iPhone 13 Serisini Kimler Almalı ya da Almamalı? İşte Nedenleri

iPhone 13 serisine ait bütün cihazlar tanıtıldı ve önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye’de ön siparişler alınmaya başlanacak. Ancak bazı tüketiciler bu yeni seriye geçip geçmeme konusunda kararsız. Bu seriyi kim satın almalı veya bu yılki iPhone’u kim atlayabilir? Görüşlerimizi sunup açıklıyoruz.

iPhone 13’ün ve Serinin Diğer Üyelerinin Getirdiği Yenilikler:

Görüşlerimizi sunmadan önce sizlere bu serinin getirdiği yenilikleri sunalım. iPhone 13 Pro’da cerrahi sınıf paslanmaz çelik şeritler bulunuyor. 13 ve 13 mini’de de alüminyum çerçeveler bulunuytor. iPhone 13 serisinde öncekilere göre daha küçük çentik görüyoruz. Pil konusunda ise daha fazla kullanım süresi mevcut. iPhone 13 serisi çoğunlukla çip ve kamera konusuna yoğunlaştı. iPhone 13 ve diğer üyeleri mini, Pro ve Pro Max diğer öne çıkan özellikleriyle birlikte sensör kaydırmalı OIS’e sahip. Bu cihazların kameraları diğer Apple cihazlarınkinden daha iyi. Fotoğraf düzenlemeleri için Fotoğrafik Stiller denen özellik de geldi. Ayrıca 13 Pro ve 13 Pro Max’te pürüzsüz arayüz kullanımı için ProMotion 120Hz ekran desteği bulunuyor. Bu yeni bir teknoloji. En önemli değişim ise bu seri ile birlikte gelen Apple A15 Bionic çipi. A15 çipi ve getirdiği birçok yenilik ile rakiplerinizden önde olacaksınız.

iPhone 13

iPhone 13 Serisine Geçilir mi, Kimler Almalı?

Apple’ın bu hafta yeni iPhone 13 serisini piyasaya sürmesiyle birlikte, iPhone kullanıcıları için her yıl olduğu gibi büyük soru, yükseltme mi yapılmalı yoksa daha yeni bir sürümü beklemeli mi? Dürüst olmak gerekirse bunların hepsi bütçeye bağlıdır. Ama diyelim ki paranız var ama hangi modeli alacağınız konusunda kafanız karıştı. Bu yükseltmenin buna değip değmeyeceğini inceleyeceğiz.

Tabii ki, iPhone 6s, iPhone 7 ve ilk iPhone SE modellerini kullanan biriyseniz ve Apple serisinde devam etmek istiyorsanız, yükseltmeyi planlamak için bu harika bir zaman. Daha da önemlisi bu iki modelde düşük pil süresi ve kötü kamera perfromansı gibi bazı sorunlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz vardır. Yeni nesil teknolojiye erişmek için bütçenize göre iPhone 13 serisinden bir cihazı sipariş verebilirsiniz. iPhone 13 128 GB versiyonun fiyatı 11.999 TL’den başlıyor.

Eğer iPhone X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro Max gibi daha üst düzey iPhone’lara sahip kullanıcılardan iseniz 13 serisine yükseltmeyi düşünüyorsanız bunu tercih edebilirsiniz ve değecektir.

iPhone 13’ün serisinde günümüz teknolojisine sahip daha iyi bir ekran, daha fazla depolama seçeneği, gelişmiş bir işlemci, özenle geliştirilmiş bir kamera ve yeni video özellikleri de elde edersiniz. En önemli detay ise sizi geleceğe hazır tutacak 5G desteğidir. 13 serisinde 5G desteği mevcut.

iPhone 12 serisine sahip kullanıcılardansanız bu yılki iPhone 13 serisini atlayabilir ve 2022‘yi sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. Çünkü iki seri arasında tasarım farkı neredeyse hiç. 12 ile 13 arasındaki tek fark A15 yonga seti ve küçük iyileştirmelerdir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.