Mobil Eylül 18, 2021 15:27

OPPO, Reno Serisinde Yine Farklı Bir Şeyler Deniyor

OPPO, Reno serisi telefonlarında kamera sistemi için yeni bir teknoloji geliştirmeye başladı. İşte gelişmeye ait detaylar.
OPPO, Reno Serisinde Yine Farklı Bir Şeyler Deniyor

Çin merkezli teknoloji devi OPPO, benzersiz bir kamera sistemine sahip yeni bir Reno serisi akıllı telefon üzerinde çalışmalara başlamış olabilir. Şirket kısa süre önce çok yönlü kamera modülüne sahip bir telefon için patent başvurusunda bulundu.

Bu OPPO Reno Serisi Telefon Yanımızdaki Nesnelerin Resmini Çekebilir!

Bir LetsGoDigital raporuna göre, Çinli akıllı telefon üreticisi, bu  hafta başlarında yeni bir patent başvurusunda bulundu. Patent, cihazın yanında da görüntü alabilen benzersiz bir kamera modülüne sahip bir ahizeyi açıklıyor. Patentte görülen tasarım çizimlerine bakıldığında, akıllı telefon birincil sensörünün yandan da görüntü çekebilmesine izin veren bir mekanizmaya sahip.

Yandan görüntü çekmek için şirket, cihazın bir tarafında, birincil lensin bir ayna kullanarak odağını temelde yana kaydırmasına izin verecek bir kesime sahip. Diğer bir deyişle, sensörün kendisi haraket etmiyor ve telefon yana hizalanmış bir sensöre ihtiyaç duymuyor.

Bu tür kamera sistemlerin pratik bir uygulaması birincil lensin belirli bir nesnesnin çerçevesinin dışına ve sağa veya sola haraket ettiğini otomatik olarak algılayabilmesidir. Bu nedenle, görüş alanı artacağından kullanıcıların nesnenin çerçeveden çıkması konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak.

Şu an itibariyle OPPO’nun gerçekten böyle bir ürün üzerinde çalışıp bütün OPPO cihazlarını kapsayacağından emin değiliz. Ancak bu kadar benzersiz bir kamera sistemine sahip olan cihaz daha üst bir modeller için olacak ve bu nedenle Reno serisinin bir parçası olacaktır.

 

 

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.