Teknoloji Eylül 18, 2021 12:24

Huawei Mate 50 Bu Yıl Çıkacak Mı? Çinliler Büyük Bir Sürpriz Hazırlıyor!

Huawei'nin merakla beklenen canavarı Huawei Mate 50 beklenenden de erken tanıtılabilir. Huawei'nin büyük bir sürpriz yapacağı söyleniyor.
Huawei Mate 50 Bu Yıl Çıkacak Mı? Çinliler Büyük Bir Sürpriz Hazırlıyor!

Huawei, P50 serisi akıllı telefonların piyasaya sürülmesinde çok yavaş davrandı. Çünkü Amerika’nın ambargolarından dolayı işlemci sıkıntısı çeken Çinli firma bu engelleri aşıp, yoluna emin adımlarla devam etmek istiyor. Yaşanan bu süreçte Huawei Mate 50 serisinin bir sonraki yıla yani 2022’ye sarkacağı söyleniyordu. Ancak bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Huawei Mate 50 Ekim ayında tanıtılabilir

DSCC (Görüntülü Tedarik Zinciri Danışmanları) analisti Davin Naranjo, Huawei hakkında çıkan bu söylentilere inanmadığını açıkladı. Davin Naranjo‘ya göre Mate 50 serisi bir sürpriz yapabilir ve bu yıl içerisinde tanıtılabilir. Bu tanıtımın ise ilginç bir şekilde bir sonraki ay yani Ekim ayında olacağı söyleniyor.

Şimdilik Huawei’nin yeni canavarları hakkında daha fazla ayrıntı bilinmiyor. P50 Pro ile DxOMark’ta rekor kıran ve en iyi fotoğraf çeken telefon ünvanını eline alan Huawei’nin Mate serisi ile kendi rekorunu kırması bekleniyor. Yine Leica ile işbirliği yapacak olan Çinli firma, işlemci olarak yeni ailesinde muhtemelen Snapdragon 898 yonga setini kullanacak.

Qualcomm ve MediaTek ile yıldızı barışan Huawei’nin 2022 yılında gücüne güç katması bekleniyor. Android’i terk ederek yoluna ekosistem oluşturduğu HarmonyOS ile devam edecek olan firma, yeni işletim sisteminde sunduğu yenilikler ile Android sahiplerini kıskandıracak.

Huawei Mate 50

Huawei’nin önünde toplanmak için kısa bir süreç bulunuyor. 2022’nin ilk yarısında firmanın eski gücüne tekrar kavuşacağını ve özellikle anavatanında kaybettiği liderliği tekrardan eline alacağını düşünüyoruz. Bakalım Çinli teknoloji devi o eski şaşalı günlerine geri dönebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.