Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 18, 2021 19:50

Galaxy Tab S8 Ultra, Devasa Ekranı ve Piliyle Yeniden Gündemde

Galaxy Tab S8 Ultra görünüşe bakılırsa son dönemin en dikkat çeken tableti olacak. Tablet devasa bir ekran ve pille geliyor.
Galaxy Tab S8 Ultra, Devasa Ekranı ve Piliyle Yeniden Gündemde

Devasa boyutlarda bir Android tablet ihtiyacınız varsa Samsung Galaxy Tab S8 Ultra aradığınız ürün olabilir. Bir süredir haberlere konu olan S8 Ultra bir tablet için bile epey büyük olan 14.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.

Yeni bir rapora göre bu ekran 2960×1848 piksel çözünürlüğünde olacak. Ekranı farklı kılan diğer gelişmeler ise OLED tabanlı ve 120Hz tarama hızına destek sunması. 16:10 en boy oranına sahip olacak tablette inç başında 239 ppi yoğunluk yaşanacak. Piksel yoğunluğu bu boyutta bir ekran için hiç de fena görünmüyor.

Böylesine devasa bir tablet haliyle büyük bir bataryadan beslenecek. S8 Ultra içerisinde 11.500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Bu pil muhtemelen 45 watt hızlı şarj desteğiyle gelecek.

Öte yandan seride Galaxy Tab S8 ve Tab S8 Plus modelleri de olacak. Her iki tablet de 120Hz ekran tarama hızına sahip olacak. Fakat panel yapılarında önemli bir fark olacak. Tab S8’de IPS LCD, Tab S8 Plus’ta OLED ekran kullanılacak.

Samsung‘un ayrıca Tab S8 Ultra için BRS (Sınır Azaltma Yapısı) adı verilen yeni bir ultra ince ekran çerçevesi teknolojisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ancak çerçeve boyutunda tam olarak ne kadar küçülme olacağı henüz belli değil. Bir tabletteki ultra ince çerçeveler, telefonlarda olduğu kadar anlamlı olmayabilir; ancak daha küçük çerçeveler, 14,6 inç ekrana sahip bir tablet için iyi bir fikir olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.