Samsung Eylül 18, 2021 13:20

Galaxy S22 Ultra’yı Gördüğünüzde Hiçbir Telefonu Beğenmeyeceksiniz

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S22 Ultra hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Bu telefon ezber bozmaya gelecek.
Galaxy S22 Ultra’yı Gördüğünüzde Hiçbir Telefonu Beğenmeyeceksiniz

Samsung’un Ocak ayında karşımıza Galaxy S22 ailesi ile çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 13‘ün tanıtılmasından sonra Android tutkunları S22 ailesinden beklentileri artırmıştı. Bugün ise tüm bu beklentilerin karşılanacağına dair içerisinden sızıntıların gelmesi yüreklere su serpti. Mobil sektördeki yeni ürünler hakkında genellikle güvenilir ve özel bilgiler paylaşan Ice Universe; Samsung Galaxy S22 hakkında yeni bilgiler yayınladı.

Galaxy S22 bambaşka bir telefon olacak

Ice Universe’e göre; S22, Snapdragon 898 yonga seti temelinde inşa edilen dünya pazarındaki ilk akıllı telefon olacak. Çünkü Aralık ayında tanıtılacak olan Xiaomi 12 sadece Çin’e özel olacak. Bu yüzden S22 ailesi dünya çapında bir ilke imza atacak. Aktarılan bilgilere göre S22’nin kasasının uzunluğu, genişliği ve kalınlığı iPhone 13’ten daha küçük olacak. Ancak Galaxy S22’nin etkili ekran alanı daha yüksek olacak.

Samsung’un yeni canavarı, şirketin son yıllardaki en küçük amiral gemisi akıllı telefonu olacak. Kalınlık, genişlik ve uzunluk açısından iPhone 13’ten daha küçük olacak. Ekran boyutunun ise 6.06 inç olması bekleniyor. Sızıntı devi ayrıca S22 serisinin yeni bir tasarım stili alacağını ve ekranın en boy oranının 20:9’dan 19.3:9‘a değişeceğini de sözlerine ekledi. Aynı zamanda Samsung ilerleyen süreçte tüm modellerde efektif ekran alanını artıracak.

Galaxy S22

Ice Universe, Güney Koreli şirketin 200 megapiksellik Samsung ISOCELL HP1, 50 megapiksellik Samsung ISOCELL GN5 ve diğer görüntü sensörlerinin duyurulacağını tahmin ediyor. S21 ailesi ile umduğunu bulamayan Samsung, yeni kozunu ortaya sürmek için sabırsızlanıyor. Sızıntıların büyük bir bölümünün önüne geçen Güney Koreli firma, bakalım önümüzdeki yıl bizi söylendiği gibi şaşırtmayı başarabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.