Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 17, 2021 14:19

Xiaomi 12 Prizleri Yakmaya Gelecek

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Xiaomi 12 hakkında sevindiren haberler gelmeye başladı. Bu telefon 120W hızlı şarj ile gelebilir.
Xiaomi 12 Prizleri Yakmaya Gelecek

Xiaomi, Aralık ayında karşımıza yeni amiral gemisi Xiaomi 12 modeli ile çıkmaya hazırlanıyor. Gücünü Snapdragon 898 yonga seti ve 12 GB RAM’den alacak olan bu canavarın şimdi de hızlı şarj desteği hakkında bilgiler ortaya çıktı. Xiaomi Mi Mix 4 ile 120W hızlı şarja resmen geçiş yapan Çinli teknoloji devi bunu bir standart haline getirmeye kararlı gibi görünüyor.

Xiaomi 12 120W hızlı şarjı ile prizleri yakacak

Xiaomi 12’de son gelen bilgiler 120W hızlı şarj desteğinin olacağı yönünde. Ancak Çin hükümeti bildiğiniz gibi telefonlarda 50W hızlı şarj sınırlaması getirmeye hazırlanıyor. Eğer bu yasa çıkarsa muhtemelen anavatanında 50W’lık sürümler satışa sunulur. Avrupa ve Türkiye pazarında ise bu cihazı 120W ile dakikalar içerisinde şarj etmek mümkün olacak.

Hızlı şarja ek olarak, önceki raporlar amiral gemisinin iki ana kamera çözümü ile geleceğini iddia ediyor. 50 megapiksel ultra geniş kamera çözümünün yanı sıra başka bir 200MP ultra yüksek Piksel ana kamera kullanacak. Bu aynı zamanda 200MP kamera ile geldiği söylenen tek akıllı telefon unvanını eline alacağı anlamına geliyor.

Xiaomi 12 200 Megapiksel

Şu anda piyasada sadece bir adet 200MP sensör var. Bu da Samsung’un en yeni ISOCELL HP1 sensörü. Bu sensör sadece 200MP’ye sahip değil, aynı zamanda 2.56μm’lik bir “dönüştürülebilen” 16’sı bir arada teknolojiyi de destekliyor. DxOMark’ta rekorları yeniden altüst etmesi beklenen Xiaomi’nin yeni canavarının Aralık ayında önce Çin’de 2022’nin ilk çeyreğinde ise Avrupa ve Türkiye pazarında tanıtılacağı söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.