Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 17, 2021 20:56

Xiaomi 11T Yakınlık Sensörü Sorun Çıkaracak Mı?

Xiaomi'nin başının belası olan yakınlık sensörü Xiaomi 11T ailesinde de kullanıldı. Peki, bu sefer sensör sorun çıkaracak mı? İşte detaylar.
Xiaomi 11T Yakınlık Sensörü Sorun Çıkaracak Mı?

Xiaomi, yeni Xiaomi 11T serisi telefonlarda kullanılan Elliptic Labs ile ortaklaşa oluşturulan AI Sanal Yakınlık Sensörü’nü kullanmaya devam edeceğini açıklamıştı. Aslında bu sensör, yalnızca mevcut donanım sensörlerinin yerini alan veya tamamlayan yazılım sensör çözümlerinin kullanılmasına yardımcı olan AI Sanal Akıllı Sensör platformunu kullanıyor. Bir donanım yakınlık sensörü ihtiyacını ortadan kaldırarak maliyetleri düşürüyor.

Xiaomi 11T yakınlık sensörü sorunsuz bir deneyim sunacak

Xiaomi, 2016’dan beri Elliptic Labs ile ortaklık yapıyor. Daha önce , yeni Xiaomi ve POCO cihazlarındaki yakınlık sensörüyle ilgili sorunlarla ilgili birçok şikayetin ışığında Xiaomi’nin Elliptic Labs ile iş birliğini sonlandırdığına dair bilgiler ortaya çıkmıştı.

Bununla birlikte, yapay zeka yazılım şirketi, Xiaomi’nin şirketin çözümlerini çok sayıda akıllı telefonda kullanmaya devam ettiğini ve ortaklığın daha da devam edeceğini açıkladı.

Bazı Xiaomi akıllı telefonlarında yakınlık sensörünün düzgün çalışmadığını, Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro‘da bir yıl içinde sorunun çözülmediğini hatırlatalım. Bu özelliğin Xiaomi 11T‘de bu sefer sorun çıkarmayacağı ve beklendiği gibi stabil bir şekilde çalışacağı söyleniyor. Yüreklere su serpen bu açıklamadan sonra, sensör sorunu yaşayan modellerin de güncelleme ile sorunlarından kurtulacağı belirtildi.

Xiaomi 11T

Elliptic Labs konuyla ilgili olarak; “Yapay Zeka Sanal Akıllı Sensör platformu, üreticilerin donanım sensörlerine ihtiyaç duymadan yeni işlevsellik sunmalarını sağlayarak maliyetleri düşürüyor. Ayrıca tedarik risklerini ortadan kaldırır. AI sanal akıllı sensör platformumuzun, Xiaomi gibi yenilikçi ortakların bu büyümeye devam etmek için ihtiyaç duyduğu tasarruf, performans ve değeri sunmaya devam edeceğinden eminiz.” ifadesini kullandı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.