Bilgisayar Eylül 17, 2021 12:54

Redmi G 2021, Markanın En Güçlü Dizüstü Bilgisayarı Olacak

Redmi, 22 Eylül'de G serisi oyun dizüstü bilgisayarının ikinci sürümünü piyasaya sürecek. Redmi G 2021 yüksek performans vaat ediyor.
Redmi G 2021, Markanın En Güçlü Dizüstü Bilgisayarı Olacak

Redmi G 2021 ismiyle çıkış yapacak oyuncu telefonu için tanıtımlar başladı. 22 Eylül’de görücüye çıkacak bilgiler için “Yenilmez yüksek performans’ sloganını kullanan marka, işlemci ve grafik kartı hakkında detaylara açıklık getirdi.

Redmi sadece bir hafta uzağımızda olan oyuncu bilgisayarı için iki yeni tanıtım posteri yayınladı. Redmi tarafından paylaşılan görsele göre, oyuncu bilgisayarı sekiz çekirdekli AMD Ryzen 7 5800H işlemci ve ayrı bir NVIDIA GeForce RTX 3060 ekran kartı ile gelecek. Şirket, GPU’nun maksimum güç tüketiminin 130W olduğunu da vurguladı.

Redmi, gerçek performansın dört gözle beklemeye değer olduğunu söylüyor. Yaklaşan dizüstü bilgisayarın, oyunlara daha gerçekçi görsel efektler getirmek için bir ışın izleme özelliği ile geleceği söyleniyor. Bu arada, JD.com’daki Redmi G 2021’in ön rezervasyon sayfası, biri AMD tarafından desteklenen ve diğeri Intel yonga seti tarafından desteklenen iki dizüstü bilgisayar modelini gösteriyor.

Şirket, oyun dizüstü bilgisayarının soğutma mekanizmasıyla ilgili detayları da paylaştı. Rapora göre Redmi’nin yaklaşmakta olan oyun dizüstü bilgisayarı yeni bir “Hurricane Cooling 3.0” soğutma sistemi ile gelecek. Yeni Hurricane Cooling 3.0, çift 12V büyük fan, tamamen bakır beş ısı borusu ve dört hava çıkışı konfigürasyonu içerecek. Teaser görüntüsü, dizüstü bilgisayarın altındaki iki ısı dağıtma fanını zaten gösteriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.