Akıllı Saat Eylül 17, 2021 9:51

OPPO Watch 2 ECG Edition Apple Watch’a Rakip Oldu!

OPPO'nun EKG çekme özellikli yeni akıllı saati OPPO Watch 2 ECG Edition tanıtıldı. Bu akıllı saat Apple Watch'u tahtından edebilir.
OPPO Watch 2 ECG Edition Apple Watch’a Rakip Oldu!

OPPO bugün yeni cihazlarını duyurmaya devam ediyor. OPPO Find X3 Pro Photographer Edition‘dan sonra şimdi de OPPO Watch 2 ECG Edition duyuruldu. İsminden de anlayacağınız gibi EKG çekme özelliğine sahip olan bu akıllı saat sunduğu özellikler ile Apple Watch’a büyük bir rakip olmaya hazırlanıyor. Yaklaşık olarak 390 dolara satılacak olan bu premium segment akıllı saat bakalım bize neler sunuyor?

OPPO Watch 2 ECG Edition’da 1,91 inç büyüklüğünde 402 x 476 piksel çözünürlüğünde kavisli AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Akıllı saatin kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 4100 ve Apollo 4s işlemci bulunuyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama birimine sahip olan OPPO’nun yeni saatinde 3 eksenli ivmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü, Jeomanyetik sensör, Barometrik basınç sensörü, Optik kalp atış hızı sensörü, SpO2 / Kan oksijen sensörü, Ortam ışığı sensörü, EKG sensörü, Hava basıncı sensörü de yer alıyor.

Spor modlarına önem veren OPPO bu cihazında tam 100 adet spor moduna yer veriyor. Android tabanlı ColorOS Watch 2.0 işletim sistemi ile gücüne güç katan bu saat uzun pil ömrü modunda 16 gün kullanım sunuyor. 1 günlük kullanım için ise 10 dakikada şarj olabilecen VOOC flaş şarj desteği bu akıllı saatte yer alıyor. Cihazın tam şarj süresinin ise sadece 60 dakika olduğunu belirtelim.

OPPO Watch 2 ECG Edition

OPPO Watch 2 EKG Edition özellikleri

  • 1,91 inç büyüklüğünde 402 x 476 piksel çözünürlüğünde (46 mm) kavisli AMOLED ekran
  • Qualcomm Snapdragon 4100 ve Apollo 4s işlemci
  • 1 GB RAM, 8 GB depolama
  • 3 eksenli ivmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü, Jeomanyetik sensör, Barometrik basınç sensörü, Optik kalp atış hızı sensörü, SpO2 / Kan oksijen sensörü, Ortam ışığı sensörü, EKG sensörü, Hava basıncı sensörü
  • Koşu, yürüyüş, açık havada bisiklete binme, yüzme, eliptik makine ve kürek makinesini içeren 6 spor modunda otomatik izlemeli 100 spor modu
  • Android tabanlı ColorOS Watch 2.0 / RTOS, Android 6.0 ve üzeri ile uyumlu
  • Suya dayanıklı (5ATM)
  • eSIM üzerinden 4G, Wi-Fi 802.11n 2.4GHz, Bluetooth 5.0 LE, dahili GPS + GLONASS, ödemeler için NFC
  • 4 günlük kullanımda 510mAh (tipik) / 502mAh (minimum), uzun pil modunda 16 gün, 1 günlük kullanım için 10 dakika VOOC flaş şarjı, tam şarj için 60 dakika
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.