Google Pixel Eylül 17, 2021 19:52

Katlanabilir Google Pixel Telefon Geliyor!

Google'ın katlanabilir Google Pixel Fold üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Galaxy Z Flip 3 katili olacak olan bu model Ekim'de tanıtılabilir.
Katlanabilir Google Pixel Telefon Geliyor!

Apple’ın iPhone 13 ailesini tanıtmasından sonra gözler Google‘a çevrilmişti. Ekim ayında Google Pixe 6 ve 6 Pro modellerini tanıtacak olan Google’ın bir sürpriz yapacağı ortaya çıktı. Son gelen bilgilere göre katlanabilir Google Pixel Fold adında bir telefon da bu etkinlikte duyurulacak. Duyurulacak duyurulmasına ancak bu cihazın satışa sunulması 3-4 ayı bulacak gibi görünüyor.

Samsung’un başlatmış olduğu katlanabilir telefon furyası ilk başta tutmayacak gibi görünmüş ancak sonradan çıkan uygun fiyatlı modeller ile bu segment hareketlenmeye başlamıştı. Huawei, Motorola ve Xiaomi‘nin de dahil olduğu bu furyaya Ekim ayında Google’ın da giriş yapması bekleniyor. Galaxy Z Fold 3 rakibi olacak denilen Pixel Fold modelinin şimdilik net özellikleri bilinmiyor.

Google bildiğiniz gibi kendi Tensor işlemcisi üzerinde çalışıyor. Exynos 2100‘ün gelişmiş hali olacak olan bu yonga setinin Pixel Fold’da da kullanılacağı söyleniyor. Google, muhtemelen ekran konusunda Samsung ile anlaşacak ve katlanabilir ekranlar Samsung tarafından tedarik edilecek.

Katlanabilir Google Pixel

LTPO AMOLED panele sahip olması beklenen bu telefon hakkında bilinen tek şey varlığı. Ekim’de tanıtılması beklenen bu modelin satışa sunulması biraz geç olacak. Google’ın ilk etapta Pixel 6 serisini piyasaya sunması 2022’nin başında ise katlanabilir telefonunu satması bekleniyor.

Katlanabilir telefon fiyatları maalesef ki hala alınabilir seviyelerde değil. Ancak sürekli bu modellerin fiyatları düşüyor. Bu yüzden 2-3 yıl içerisinde katlanabilir telefonların da artık kendine ait güçlü bir pazarının olacağını düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.