Apple Watch Eylül 17, 2021 17:25

Apple Watch Series 7 Ayrıntılı Özellikleri Nihayet Ortaya Çıktı!

Heyecanla beklenen giyilebilir akıllı saat Apple Watch Series 7 ve ayrıntılı özellikleri artık bizlerle. İşte detaylar ve özellikleri.
Apple Watch Series 7 Ayrıntılı Özellikleri Nihayet Ortaya Çıktı!

Tanıtımından önce karmaşık tasarımı sebebiyle üretimi soruna girip tedariği ertelenen cihaz sonunda bizlere tanıtıldı ve sonbaharda bizlerle olacak. Apple Watch Series 7, eski Watch modellerine göre daha yeni teknolojilere ve tasarıma sahip. Kullanıcılar da bu teknolojinin detaylarını bilmek istiyor ama Apple, cihazlarının genel özellikleri hariç özelliklerini detaylı şekilde paylaşmıyor. Ancak son çıkan sızıntı ile Watch Series 7’ye ait dahili veri sayfasına ulaşıldı ve cihaza ait ayrıntılı özellikler ortaya çıktı.

Apple Watch Series 7 Aslında Yeni Bir İşlemciye Sahip

Son çıkan sızıntılarda Watch 7’nin, Watch 6 ile aynı işlemciye sahip olduğu düşünülüyordu ancak veri sayfasında cihazın çift çekirdekli 64-bit S7 SiP çipsetine sahip olduğunu görüyoruz. Watch 6’da S6 SiP çipseti kullanılıyordu.

Dikkata en değer bilgi ise Watch Series 7 modellerinin farklı ağırlığıdır. 41 mm büyüklüğündeki modeller Alüminyum kasa ile 32 gram, paslanmaz çelik kasa ile 42.3 gram ve Titanyum kasa ile 37 gram ağırlığında. Daha büyük 45 mm modeller sırasıyla 38,8 gram, 51,5 gram ve 45.1 gram olarak gelecek.

Ayrıca, geçen yılki Apple Watch SE’deki S5 SiP çipsetinden %20 daha hızlı olduğu iddia edilen yeni Watch 7 serisindeki S7 Paket İçi Sistem(SiP) için yonga seti adı için de onayı almış olduk. Tüm yeni Watch Series 7’lerde dahili depolama, SE ve Series 6 modelleriyle eşleşen 32 GB olarak gözüküyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.