Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 16, 2021 13:25

MIUI 12.5 Enhanced Edition Bu Tarihte Bu Modellere Geliyor

Xiaomi'nin MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesi için tarih verildi. Çok yakında bu güncelleme OTA üzerinden yayınlanacak.
MIUI 12.5 Enhanced Edition Bu Tarihte Bu Modellere Geliyor

MIUI geliştirme ekibi yöneticisi Chen Chao bugün Xiaomi topluluk forumunda MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinin 8 Ekim 2021 tarihinde bazı modeller için yayınlanacağını açıkladı. Bu modeller arasında Redmi Note 9 Pro. Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Xiaomi 10 Youth Edition, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G ve Redmi Note 9 5G yer alacak. Peki, bu güncelleme bu cihazlara ne gibi artılar sağlayacak?

MIUI 12.5 Enhanced Edition ile Xiaomi telefonları hız canavarı olacak

Mi Mix 4 etkinliğinde duyurulan bu güncelleme şirkete göre; arayüz ile ilgili 160 sorunu ve sistem uygulamalarıyla ilgili 224 sorunu düzeltiyor. Ayrıca yeni arayüz güncellemesi kapsamlı optimizasyon sağlıyor. MIUI 12 ile performans sorunu yaşayan Xiaomi’nin yeni güncellesi yüzde 15 daha az CPU kullanımı sunuyor. Ayrıca bu arayüz ortalama yüzde 8 daha az güç tüketiyor.

MIUI 13 güncellemesi ile kendi ekosistemini oluşturmak isteyen Çinli firma, bu arayüzün çıkışını biraz erteleyecek. Bu süreçte Enhanced Edition ile kullanıcılarını yarı yolda bırakmayacağının sinyallerini veren firma, en büyük özelliği olan sanal RAM ile RAM artırmayla telefonlarını şaha kaldıracak diyebiliriz.

MIUI 12.5 Enhanced Edition

Güncelleme konusunda önceliği anavatanı olan Çin’e veren Xiaomi, artık politika değiştirmeye başladı. Çin’de çıkan bir güncelleme 1-2 hafta içerisinde Avrupa’da da kullanabilir hale geliyor. Türkiye pazarına da bu güncellemenin Ekim sonuna doğru geleceğini düşünüyoruz. Başarılı bir beta süreci geçiren Enhanced Edition bakalım Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinde yaşanan tüm sorunları söylendiği gibi kökten çözebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.