HarmonyOS Eylül 16, 2021 18:55

HarmonyOS 2 Yakında Yeni Modellere Geliyor

HarmonyOS 2 güncellemesi için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Güncelleme önümüzdeki günlerde yeni Huawei ve Honor modellerine gelecek.
HarmonyOS 2 Yakında Yeni Modellere Geliyor

Huawei’nin yeni mobil işletim sistemi HarmonyOS 2, geçtiğimiz günlerde 100 milyon kullanıcı barajını aşmayı başarmıştı. iOS ve Android’in rekorunu geçen bu işletim sistemi için Huawei çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Android’in tahtını sarsacak olan ve ekosistem konusunda Apple‘dan bile daha iyi deneyim sunacağı söylenen HarmonyOS 2‘nin yakında yeni modellere geleceği açıklandı.

Hali hazırda Huawei bu işletim sistemini hem Honor hem de kendi modellerine sunmaya başlamıştı. Android gibi açık kaynaklı olan bu işletim sisteminin önümüzdeki yıllarda diğer Çinli telefon üreticileri tarafından da kullanılabileceği söyleniyor. Eğer, Xiaomi, OPPO ve vivo gibi teknoloji devleri de bu işletim sistemine geçiş yaparsa, Amerika kendi silahı ile kendini vurmuş olacak.

Android yüklü eski cihazları bile hızlandıran bu işletim sistemi sunduğu özellikler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ekosistem konusunda tek bir çekirdek üzerinden hizmet veren HarmonyOS’in 2022 yılında şahlanması bekleniyor. Küllerinden yeninden doğmanın formülünü kendi işletim sisteminde bulan Huawei, Amerika’nın tüm ambargolarına rağmen ayakta dimdik durmayı başardı.

HarmonyOS 3.0

Huawei P50 ailesinde de kendi işletim sistemine yer vererek herkesi şaşırtan Huawei’nin önümüzdeki yıl eski şaşalı dönemlerine geri dönmesi bekleniyor. Bu süreçte Qualcomm ve MediaTek‘in ambargolarını aşan Huawei, işlemci tarafında da rahat bir nefes olacak. Muhtemelen Huawei, önümüzdeki yıl yoluna Kirin yerine amiral gemisi segmentinde Snapdragon ile devam edecek.

HarmonyOS 2 alacak yeni modeller

  • Huawei nova 5i
  • Huawei nova 4e
  • Honor 30S
  • Honor 30 Lite (Youth Edition)
  • Honor-X10
  • Honor X10 Max
  • Honor Play4
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.