Samsung Eylül 16, 2021 14:24

Galaxy S22 ile 108 Megapiksel Yalan Olacak

Samsung'un Ocak ayında tanıtması beklenen Galaxy S22 ailesi hakkında yeni bilgiler geldi. Telefonun kamerası 108 Megapiksel olmayabilir.
Galaxy S22 ile 108 Megapiksel Yalan Olacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Ocak ayında karşımıza yeni amiral gemisi serisi Galaxy S22 ile çıkacak. Bu yıl yine ana, Plus ve Ultra olmak üzere üç farklı model tanıtacak olan Samsung’un, kamera açısından büyük bir yeniliğe gideceği ortaya çıktı. Ice Universe isimli sızıntıları ile ünlü kişi, bugün S22 serisi hakkında kah sevindiren kah üzen açıklamalarda bulundu.

Galaxy S22 serisi artıları ve eksileri ile gelecek

Ice Universe’e göre S22 serisinde 45W hızlı şarj desteği yer alacak. Ancak bu şarjın sadece Ultra modele özel olabileceği söyleniyor. Çinli telefon üreticilerinin 120W hızlı şarj desteği sunmasına karşın Samsung’un 45W hamlesi pek ses getirmeyecek gibi görünüyor.

Sızıntılara göre yeni seri ile birlikte 108 Megapiksel ana kamera tarihe karışacak. Ice Universe’e göre S22 ve S22 Plus modellerinde 50 megapiksellik Samsung ISOCELL GN5 sensör kullanılacak. Bu sensör 1/1.57 inç boyutunda olacak ve 1 mikron piksel boyutuna sahip olacak.

Firmaların çözünürlük pazarlamasından bu yıl vazgeçip sensöre odaklanması aslında oldukça iyi bir şey. Çözünürlüğünde tek başına bir ifade etmediğini belirtelim. Ayrıca Samsung’un bu yıl lens devi Olympus ile anlaşacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Galaxy S22 Ultra Kamera

Son olarak, Galaxy S22’nin inşa edileceği Exynos 2200 platformu hakkında ayrıntılar var. Son gelen bilgilere göre;  Bu yonga seti 2.9GHz Arm Cortex-X2 süper çekirdeğe, üç büyük 2.8GHz Cortex-A710 çekirdeğine ve dört 2.2GHz enerji verimli Cortex-A510 çekirdeğine sahip olacak.

Ayrıca AMD platformunun grafik işlemcisinin frekansı da  ortaya çıktı. Bu GPU 1,25 GHz hızında çalışarak yeni bir rekora imza atacak. AMD sayesinde mobil oyunlar gerçekten de yakın gelecekte konsol kalitesinde bir deneyim sunabilecek seviyeye gelebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.