Akıllı Telefon Eylül 15, 2021 10:51

Realme GT Serisi İçin Epey İddialı Bir Telefon Hazırlıyor

Realme GT serisi ile gözünü üst segmente dikmiş durumda. Güvenilir kaynaklara göre Realme premium özelliklere sahip bir telefon hazırlıyor.
Realme GT Serisi İçin Epey İddialı Bir Telefon Hazırlıyor

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası Realme bütçe ve orta sınıf cep telefonları ile tanıyor. Fakat marka son dönemde Realme GT serisi ile üst segmenti hedef almaya başladı. Markanı gelecek yılki planları arasında artık premium özelliklere sahip bir telefon olacak.

Realme GT 5G her ne kadar Snadpragon 888 işlemcisinden güç alsa da, henüz premium segmentteki telefonlarla rekabet edecek düzeyde değil. Fakat gelecek yıl GT serisi adına yeni bir dönem başlayacak.

Çin’in en önemli bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station’a göre Realme, gelecek yıl 2K ekranlı ilk akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Bu cihazın ayrıca 100W+ hızlı şarj desteğiyle geleceği dillendiriliyor.

Realme GT 5G Türkiye

OPPO grubunda hızlı şarj çözünü şu an en fazla 125 watt’a kadar çıkabiliyor. Bu durumda Realme’nin sözü edilen telefonda 125 watt hızlı şarj desteği sunması ihtimal dahilinde.

Realme’nin 125W UltraDART, OPPO’nun ise 125W flaş şarj olarak isimlendirdiği hızlı şarj teknolojisi gelecek yıl bazı OPPO, Realme ve OnePlus telefonlarda artık yer alacaktır. Zira bakıldığında Xiaomi, 67 watt’ı artık orta segmente getirdi ve üst segmentte 120 watt’ı zorlamaya başladı.

Kaynak ek olarak Realme’nin yeni bir paneli test etmeye başladığını bildiriyor. Başka bir ifadeyle Realme’nin telefonda yer vereceği 2K panel, OPPO ve OnePlus’ın mevcut 2K panellerinden biri olmayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.