Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 15, 2021 15:52

Intel 12. Nesil İşlemci Fiyatları Tekrardan Karşımıza Çıktı!

Yakında piyasaya sürülecek olan Intel 12. nesil Alder Lake işlemci serisinin fiyatları tekrardan sızdırıldı. İşte detaylar.
Intel 12. Nesil İşlemci Fiyatları Tekrardan Karşımıza Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Intel 12. nesil Alder Lake işlemci serisi için fiyatlandırma ayrıntılarını Avrupalı bir perakendeci sızdırmıştı. Bu Avrupalı perakendeci 12. nesil masaüstü işlemcilerin fiyatlarını yanlışlıkla Twitter’da sızdırmıştı. Ne yazık ki, Intel bu süreçte cebimizi yakacak olduğunu tekrardan hatırlatalım. Yükselen kurlar sebebiyle de bizim ekstradan etkileneceğimiz kesin.

Yeni sızıntı ise Provantage adındaki ABD merkezli bir perakendeci tarafından geldi. Bu firma, Intel’in 12. nesil Alder Lake K işlemci serisinin fiyatlarını geçtiğimiz gün itibartiyle listeledi. Bildiğimiz gibi, Intel’in yaklaşmakta olan Alder Lake serisi, sektörde ilk hibrit x86 mimarili masaüstü yongaları olacak. Ayrıca Alder Lake serisi, Ryzen 5000 serisi ile rekabet etmeye hazırlanıyor.

Ayrıca Intel 12. nesil İşlemci serisinin Güz 2021’e kadar piyasaya sürmeyeceği belirtildi.

İşte 12. Nesil Alder Lake İşlemci Serisi Yeni Fiyat Listesi

Listeye baktığımızda yeni fiyatlar geçen yapılan fiyat sızıntısıyla benzerlik gösteriyor. Bu listeler hâlâ resmi olmadığı için tanıtımda yapılacak fiyatlar daha farklı olabilir. Ancak iki farklı ülkede de benzer ücretlerin sızdırılması, fiyatların bu civarda olacağına işaret ediyor.

Core i9-12900K ve Core i9-12900KF, 604,89 Amerikan Doları ve 578,13 Amerikan Doları olarak listelenmiş. Bu fiyatlar geçenki sızıntıya göre daha düşük.

Intel’in Alder Lake işlemcilerini piyasaya sürdükten sonra Intel ve AMD arasındaki rekabeti görmek ilginç ve heyecanlı olacak. Yeni sızıntılar için takipte kalın.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.