Akıllı Saat Eylül 15, 2021 17:51

Apple Watch Series 7 için Kötü Haber

Apple'ın yeni saati Apple Watch Series 7 için kötü haber bugün geldi. Bu saatte Series 6'nın işlemcisi yer alacak gibi görünüyor.
Apple Watch Series 7 için Kötü Haber

Cupertinolu Apple dün düzenlediği etkinlikte Apple Watch Series 7 modelini tanıtmıştı. Bu zamana kadar çıkan söylentilerin aksine tamamen yeni bir tasarım yerine Series 6’nın ekranının biraz daha büyümüş hali ile karşımıza çıkan Apple, bugün bir üzücü habere daha ev sahipliği yaptı. Gelen bilgilere göre, Series 7, geçen yılki Series 6 ile tamamen aynı işlemciye sahip.

Apple, sunum sırasında Apple Watch Series 7’nin performansı hakkında tek kelime etmedi. Genellikle şirket, yeni cihazlarının daha hızlı veya daha enerji verimli olduğunu iddia ediyordu. Ancak bu konu etkinlikte maalesef ki konuşulmadı. Resmi Apple web sitesinde de Series 7’nin işlemcisinden de bahsedilmiyor.

Apple Watch Series 7 ile Series 6 aynı işlemciye sahip

Geliştirici Steve Troughton-Smith, Xcode’un en son sürümüne dayanarak Series 7’nin geçen yılki Apple Watch Series 6 ile aynı işlemciye sahip olduğunu doğruladı. Series 7, Apple S6 işlemcinin kod adı olan “t8301” işlemciye sahip olacak. Apple Watch’ta normal baskılı devre kartı bulunmuyor. Bunun yerine Apple bu işlemcisini “kutuda sistem” (SiP) adı ile isimlendiriyor.

iPhone 13 ve iPad mini 6 önümüzdeki hafta satışa çıkacak olsa da Apple, Apple Watch Series 7’nin ne zaman satışa sunulacağını açıklamadı.

Apple Watch Series 7

Yeni Apple Watch, Watch Series 6’dan yaklaşık yüzde 20 daha fazla ekran alanına ve yalnızca 1,7 mm daha ince kenarlara sahip, her zaman açık olan daha büyük bir Retina Ekran ile gelecek. Çerçevesi ise bir önceki seriye göre yüzde 40 daha küçük olacak. Apple, genel kasa boyutunun boyutlarını minimum düzeyde değiştirirken ekran alanını en üst düzeye çıkaran yenilikçi bir tasarım kullandığını söyledi. Her Zaman Açık Retina ekran, Watch Series 6’ya kıyasla iç mekanlarda yüzde 70’e kadar daha parlak olacak. Ayrıca bu ekran çatlamaya karşı daha dayanıklı bir ön kristal ile birlikte gelecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.