Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 14, 2021 19:50

Samsung BRS Teknolojisi Karşımıza Çıktı: Daha İnce Çerçeveler Geliyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, BRS ile karşımıza çıktı. Bu yeni teknoloji ekran çerçevelerini daha da inceltecek. İşte detaylar.
Samsung BRS Teknolojisi Karşımıza Çıktı: Daha İnce Çerçeveler Geliyor!

Samsung Galaxy S21+’daki ekran çerçevesi şu anda herhangi bir Samsung akıllı telefonu cihazındaki en ince çerçeve olarak biliyoruz. Şirket bundan daha ince çerçeveli cihazları piyasaya sürme konusunda çok ısrarcı. Son gelen bilgilere göre bunu başarmak için Samsung, BRS teknolojisini geliştirdiği bildiriliyor.

Naver’daki bir muhbire göre, Samsung, BRS(Kenar Azaltma Yapısı) üzerinde çalışıyor. Bu yeni teknoloji, ekran çerçevelerinin azaltılmasına ve incelmesine yardımcı olacak. Muhbir, BRS’nin ilk olarak Galaxy Tab S8 Ultra ile tanıtalacağını söylüyor. Daha sonra daha yüksek ekran-gövde oranlarına sahip akıllı telefonlarda piyasaya sürülecek. Ayrıca, BRS’nin en erken 2022’nin sonlarında veya 2023’ün başlarında telefonlara girmesi bekleniyor. Bu teknolojiyi telefonlarda deneyimlemek için yaklaşık olarak bir yıldan fazla zamanımız olduğunu anlayabiliriz.

Ancak Galaxy Tab S8 Ultra isimli tabletin 2022’nin başlarında resmiyet kazanacağı söyleniyor. Dolayısıyla, birkaç ay sonra bu teknolojiye bir göz atma şansımız olacak.

Ek olarak, BRS ekran teknolojisine sahip akıllı telefonların UDC (Ekran Altı Kamera) ile geleceğini de tahmin edebiliriz. Yalnızca  amiral gemisi modellerin BRS ile geleceği söylense de, bu yeni nesil teknolojinin uygulanması mevcut çerçeve teknolojilerine göre daha uyguna geleceğinden orta sınıf modellere inmesi muhtemeldir. Bu yeni teknoloji ile ekran/gövde oranları daha da yükselecektir. Samsung ve ekran teknolojileri hakkında yeni haberler çıktıkça size aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.