Akıllı Telefon Eylül 14, 2021 11:56

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesi Yayınlandı

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi beklenen daha önce dağıtıma sunuldu. Güncelleme şimdi daha geniş kitlelerce indirilebiliyor.
POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesi Yayınlandı

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesi şimdi daha geniş bir alana yayılıyor. Bir süre önce pilot bazı kullanıcılara aktarılan güncelleme sonrası yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı. POCO’nun durdurmak zorunda olduğu güncelleme şimdi Hindistan’da kararlı bir yapıda yeniden başladı.

Yeni güncelleme beklendiği gibi üç sistem iyileştirme özelliğiyle geliyor: Odaklanmış Algoritma, atomize Bellek ve Sıvı Depolama. Bu üç yeni gelişme telefonun performansını önemli ölçüde artıyor ve pil kullanım süresini uzatıyor.

  • Sıvı depolama: Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.
  • Atomize bellek:  Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.
  • Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.

Güncelleme ayrıca telefonun ekran kilidinin açarken parmak izi ve yüz tanımayı anda kullanırken meydana gelen çökmeleri gideriyor. Yine çağrılar sonrası kaybolan kilit ekran bildirimleri hatası da gideriliyor. Kademeli olarak yayılan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden elle kontrol edebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.