Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 14, 2021 11:36

iPhone 13 Spigen Kılıfları ile Karşımıza Çıktı

Bu gece tanıtılacak olan iPhone 13 Spigen kılıfları ile ortaya çıktı. Lenslerdeki büyüme dikkatlerden kaçmayacak cinsten.
iPhone 13 Spigen Kılıfları ile Karşımıza Çıktı

Apple bu gece Türkiye saati ile 20:00‘da karşımıza yeni ürünleri ile çıkacak. Bu ürünlerden en çok bekleneni ise iPhone 13’ler olacak. Etkinliğe sayılı saatler kala şimdi de iPhone 13 Spigen kılıfları ile görüntülendi. MagSafe desteğinin yer aldığı bu kılıflar sayesinde telefonların kamera kurulumları hakkında bilgi sahibi olmayı başarıyoruz.

Bildiğiniz gibi uzun bir süredir ana modellerde Apple ikili kamera kurulumu kullanıyor. Bu strateji bu yılda da devam edecek ve ana ve mini modelde ikili kameraya yer verilecek. Bu kameralar ilginç bir şekilde çaprazlama bir şekilde konumlandırılacak. Bu yıl lensleri büyütecek olan Apple, bu sayede diyafram açıklığını da düşürerek düşük ışıkta daha net fotoğraflar çekmemizi sağlayacak.

Pro ve Pro Max modellerinde ise Apple’ın üçlü kamera kurulumu kullanacağını söyleyebiliriz. Ayrıca bu kameralara ek olarak daha gelişmiş bir LiDAR sensörün bulunacağını belirtelim. Cupertinolu firmanın yeni LiDAR sensörünü derinlik algılama için portre modunda daha aktif olarak kullanmasını bekliyoruz.

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan yeni seri RAM tarafında birbirinden ayrışacak. Ana ve mini modellerde 4 GB RAM kullanacak olan Apple, Pro serisinde ise 6 GB RAM’e yer verecek. 120 Hz ProMotion OLED ekran teknolojisi de yine sadece Pro ailesine has olacak. 1 TB dahili depolama birimi seçeneğini de sadece Pro modellerinde kullanacak olan Apple, bu sefer “Pro” serisinin adının hakkını teslim edecek gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.