Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 14, 2021 21:16

iPhone 13 Ailesi Bütün İhtişamı ile Karşımızda! Yapıyorsun Bu İşi Apple Bey

Heyecanla beklediğimiz iPhone 13 ailesi az önce yapılan bir lansman ile tanıtıldı. Peki telefonlar bize ne sunuyor?
iPhone 13 Ailesi Bütün İhtişamı ile Karşımızda! Yapıyorsun Bu İşi Apple Bey

Apple bugün yaptığı bir lansman ile yeni nesil iPhone ailesini tanıttı. Apple’ın bu yıl iPhone serisinde satış rekorları kırmasını bekliyoruz. Tim Cook her zaman olduğu gibi sahneye çıktı ve yeni iPhone’ları bizlere tanıştırdı. iPhone 13 Ailesi, yine 4 farklı telefondan oluşuyor.

  • iPhone 13 Mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max

Bazı kaynakların iPhone 13 Air adında da bir telefon beklediğini görmüştük ama öyle olmadı. Tüm iPhone 13 serilerinde Apple’ın yenin nesil 6 çekirdekli yonga seti 5G destekli Apple A15 Bionic yer alıyor.

Telefonların en önemli detaylarından birisi ise tasarımsal değişiklik. En büyük değişiklik ise daha da küçülmüş olan çentiği oluyor. Apple halen çentikli telefonlar ile yola devam ediyor ve biz halen buna inanamıyoruz.

Apple artık 120Hz ekran tarama hızına geçiş yapıyor. Bu beklenen bir özellikti. Ekran tarafında 1000 nit parlaklık bizlere sunuluyor. Güneş altında ise ekran parlaklığının 1200 nit kadar çıktığını göreceğiz. Bununla birlikte PUBG tutkunları için güzel haberlerden birisi daha geldi HDR desteği beklenen yeniliklerden birisiydi.

iPhone 13 Pro serisinde daha önce OPPO Find X3 Pro serisinde gördüğümüz mikro kamera bizlere sunuluyor. Bu da oldukça önemli bir yenilik olarak göze çarpıyor. Kamera tarafında Apple’ın sensör destekli OIS özelliği ise muhteşem olmuş. İşte size 2 örnek görsel…

Detayları yapacağımız videoda daha fazla anlatacağız…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.