Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 14, 2021 20:32

Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! Bileğinizdeki Canavar!

Apple'ın yeni saati Apple Watch Series 7 kendini gösterdi. Bileğinizdeki canavar olmaya gelen bu saat sağlık özellikleri ile dikkat çekiyor.
Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! Bileğinizdeki Canavar!

Akıllı saat sektöründe devrim yaratan Apple Watch, her geçen yıl kendini geliştirmeye devam etmişti. Apple bu yılda da elini taşın altına koydu ve karşımıza Apple Watch Series 7 ile çıktı. En son Series 5 ile tasarım değişikliğine giderek daha oval bir tasarıma geçiş yapan Apple, bu yıl aynı tasarıma devam ediyor. Sadece tek bir farkla. Ekran daha da büyüyor.

Apple Watch Series 7 özellikleri ve tasarımı ile dikkat çekiyor

Oldukça şık görünen bu tasarım ile ekran yüzde 40 daha ince bir çerçeveye sahip oluyor. Bu sayede kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunuluyor. Ayrıca bu ekran çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı hale geliyor. Tam gün kullanım ömrü sunan batarya artık hızlı şarj desteği ile daha hızlı şarj olabiliyor. Tasarımda küçük dokunuşlar yapan Apple, siyah, gümüş, mavi, kırmızı ve yeşil renk seçeneklerine yer veriyor.

399 dolardan satışa sunulacak olan bu yeni model Türkiye pazarına önümüzdeki aylarda giriş yapacak. Bu modelde yine EKG ve kandaki oksijen miktarını ölçme gibi sağlık özelliklerinin yer alacağını belirtelim. Daha geniş ekranı ile artık bir akıllı bileklik olmanın verdiği tüm sorumluluğu üstlenen bu model watchOS 8 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak.

Apple Watch Series 7

Kullanım kolaylığı için yeni kullanıcı arayüzü ile daha rahat bir deneyim sunacak olan bu modelin yine eSim özellikli sürümü bulunacak. Ancak bu modelin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Türkçe dil desteğini de destekleyen QuickPath özelliğine de kavuşan bu model ile diğer Apple Watch’ların fiyatlarında da indirim yapılıyor. Series 3 199 dolar ve SE ise 279 dolardan satılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.